Türkiye’nin Seyahat ve Gezi Blogları Dizini 0 583

Türkiye’nin Seyahat ve Gezi Blogları Dizini 0 584

gezimanya.com
yoldaolmak.com
gezenbilir.com
uzakrota.com
kesfetsene.com
gezilmesigerekenyerler.com
gezgintech.com
azgezmis.com
gezipgordum.com
gezginavci.com
seyahatdergisi.com
ayagimintozuyla.net
supergezginler.com
nereyekacsak.com
celebialper.com
cokgezenadam.com
oitheblog.com
gezecegiz.com
cokokuyancokgezen.com
gezipartisi.com
gezikolik.com
hayatveseyahat.com
drummerlizard.com
kesfet.tv
bosgezeninboskalfasi.com
gezginrehberler.com
gezmekguzel.com
seyyahcelebi.com.tr
gurkangenc.com
gezi-yorum.net
ruzgarinizinde.com
seyahatcin.com
gezi.com
bencetatil.com
tadindaseyahat.com
kendingez.com
plansizgezgin.net
seyahatperest.com
icantravel.co
cocuklageziyorum.com
kutubaligi.com
dunyayigezmek.com
gezipgorduk.com
geziseli.com
gezipaylasim.com
varunagezgin.com
loplopculer.com
gezgincift.com
simdigezelim.com
bekransarsilmaz.com
sanatkaravani.com
seyyahca.com
geziyorum.net
gezenkelebek.com
dunyayikesfet.net
gezmelerdeyim.com
gezmeninsonuyok.blogspot.com.tr
plansizgezgin.wordpress.com
dunyabuyuk.com
gezginmarti.blogspot.com.tr
sehirnotlari.com
yoldaki.com
seyyahamca.com
herseyianlatirim.com
seyahatya.com
seyahatname.com
sandaletliseyyah.com
kuyruksuzucurtma.com
gezinotlari.net
aylakilsu.com
gumuspusula.com
gezginkadinlar.com
yolaski.com
birhayalinpesinde.com
seyyahbohcasi.com
ayferonurseyahatnamesi.com
backpackertr.com
beklebizi.com
batukeles.com
city-shot.com
designerontheroad.com
durmagez.com
fatihyollarda.com
gezenanne.com
gezenyer.com
gezente.com
gezentigurme.blogspot.com.tr
gezentigurmeanne.blogspot.com.tr
gezginsoner.com
gezgindirgezeninadi.blogspot.com.tr
gezgininpusulasi.com
geziaskina.com
gezijurnal.com
gezmektutkudur.com
gezmelerde.com
gidipgormeli.com
yoldakiizler.com
gordumduydumbiliyorum.com
hadigit.com
ikigezginiz.com
ikigezgin.com
kamyoncununyeri.com
nereyegitmeliyiz.com
yildirimozan.com
pekisimdinereye.com
postcardsfromtheglobe.com
tr-sequieros.blogspot.com.tr
sihirlioklava.com
hazalyilmaz.com
uzakdegil.com
yolnotlari.com
gokceninseyirdefteri.blogspot.com.tr
whiletravelling.com
istanbul2istanbul.com
simdiuzaklardayim.com
morminor.blogspot.com.tr
parisbenim.com
trendybavul.blogspot.com.tr
supernicevisit.com
seyahatteyim.com
uzunyolunkisasi.com
birkucukgezgin.com
keyfitemmuz.blogspot.com.tr
busece.net
erozgen.blogspot.com.tr
kesfedecekcokyervar.blogspot.com.tr
tunawasthere.blogspot.com
bizevdeyokuz.com
biturdunya.com
Rotasizseyyah.com
Bilinmeyenrota.com
Gezitozu.com
gezginaslan.com/
sevdayollarda.com/
anlikbirikimlerintoplami.com

Listede olmayan blogları yorum veya mail atıp bildirebilirsiniz.

Kendi blogunuzu ya da sevdiğiniz bir blogu Seyahat Blogları dizinine eklemek için bu sayfamızı ziyaret edin:

https://www.dunyayikesfet.net/2015/09/turkiyenin-seyahat-bloglari-en-iyi-100-blog.html

Türkiye’nin En İyi 100 Blogu (Top 100) Listesine göz atmak için tıklayın:

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç Kiralamanın En Ucuz ve En Kolay Yöntemi 0 679

Eskiden olduğu gibi bir araca ihtiyacımız olduğunda dışarı çıkıp araç kiralama şirketlerinin hepsini dolaşmıyoruz. Günümüzde uçak bileti, otobüs bileti almaktan, bir taksi çağırmaktan tutun, araç kiralamaya kadar her tür ihtiyacımızı internetten karşılayabiliyoruz. Bu gereksinimler internetten karşılanabildiği için haliyle bu gibi firmalar fazlasıyla arttı ve internette aynı zamanda bir rekabet ortamı oluştu. Eskiden çok daha yüksek ücretlerde kiralanabilen araçlar, şimdi daha uygun fiyatlı ve daha güvenilir.

Geleneksel araç kiralama şirketlerinin uyguladığı yöntemlerden uzak, yeni nesil araç kiralama şirketleri müşteriye ve müşteriye verdiği hizmete daha fazla önem veriyor. Haliyle internetten araç kiralamak dahi eski yöntemlere göre çok çok daha güvenilir ve kesinlikle daha kolay. Aslına bakarsanız bir araç kiralamak, uzun vadede çoğu zaman araç satın almaktan daha avantajlı. Örneğin ayda 3-4 kere uçakla seyahat eden biriyseniz havalimanlarına gidip gelirken kiralık araç kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Otorento.com.tr’den araç kiralarken “araç kiralamak gibi çok kolay bir konuyla ilgili” zaman kaybetmeyeceksiniz. Otorento’nun kolay ve açıklayıcı arayüzü sayesinde neredeyse hiç zaman harcamadan araç kiralamanız mümkün. Aracı alacağınız, bırakacağınız yerleri seçme şansınız var. Ayrıca eskisi gibi aracı almak için herhangi bir yerde bulunmanıza da gerek yok. Otorento araç kiralama hizmeti olarak aracı evinize veya işyerinize bile getiriyor. Örneğin Otorento’nun Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız ve aracı havaalanında teslim alacaksanız Otorento tabelası ile karşılanıp aracınızı direkt havalimanından teslim alabilirsiniz.

Kısacası araç kiralama için en uygun fiyatlarla en çok hizmeti veren firmalardan biri olan Otorento, araç kiralama konusunda yapmanız gereken tüm işlemleri yalnızca 3-4 tıka kadar azaltıyor ve zamandan bolca kazanmanızı sağlıyor. Özellikle çok fazla seyahat eden kişiler için havalimanı teslim ve alma seçenekleri, eve kadar teslim seçenekleri ile Otorento araç kiralama hizmetini müşteri için en kolay şekilde sunuyor. Araçların bir o kadar ucuz olması ise tamamen rekabet kaynaklı. Ucuz olmasının yanı sıra bazı zamanlar %50’ye kadar indirimli araç kiralamak mümkün olabiliyor.

En Ucuz Uçak Biletini En Kısa Sürede Bulmanın Yolları 0 682

Önümüzdeki bir ay içinde yurt dışına çıkmayı planlıyorsunuz ama hem ucuz uçak bileti bulmakta zorluk çekiyorsunuz, hem de tarihi netleştirmediniz. Haliyle onlarca uçak bileti satan firma bulunuyor ve gerçekten karar vermesi çok zor. Seçim zor olduğu için de tarih belirleme süreci uzuyor ve bu da fiyatlara yansıyor. Benim için de çok zor olan bu durumu kendimce kolaylaştırdım. En azından en ucuz bileti bulmak için uzun zamanlar harcamıyorum. Bunu da ister işinizi kolaylaştıracak bir tavsiye yazısı ister bir reklam olarak görün. Ama aşağıda bahsedeceğim siteyi en azından bilet almadan önce bir kere ziyaret edip bilet sorgulamanızda fayda var.

Çok değil, bundan aşağı yukarı 10 yıl önce uçak biletimizi almak için dışarı çıkardık ve tek tek acentaları dolaşırdık. Size en yakın acentalar ne komisyon koyarsa ona razı olmak durumundaydınız. Sonra internet çağında biraz daha zaman ilerleyince Havayolu firmaları kendi internet sitelerini kurup uçak biletini online olarak satmaya başladılar. Böylelikle firmanın kendi sitesine girip bilet alabilmemiz mümkün oldu. Ve ardından nihayet bizim gibi gezmeyi çok seven ve bir şekilde seyahat etmek durumunda olan tüm insanlar için kolaylık olan, tüm havayolu firmalarının biletlerini listeleyen ve içlerinden en ucuzunu bulmamızı sağlayan siteler açıldı. Bu herkes için hem aşırı kolaylık, hem zaman tasarrufu, hem de para tasarrufu demekti. Örnek vermek gerekirse ben son seyahatimde havayolu firmalarının bir çoğunu girip tek tek inceledim ve üstelik nereden baksanız hepsine birer saat ayırmama rağmen diğer havayollarına da girip tek tek inceleyip en ucuz bileti kendim bulmam gerekti. Ama ben öyle yapmak yerine havayolu firmalarını tek tek listeleyip en ucuz bileti bulmamızı sağlayan turna.com ‘a girdim, güzergahı seçip en uygun fiyatlı bileti aradım. İlk defa girmiş olmama rağmen sadece üç hamleyle bütün ucuz biletleri tek sayfada listeledim.
Merak ettiyseniz en başından anlatayım, turna.com ‘da sistem şöyle işliyor;
– En ucuz uçak biletini arıyorsunuz.
– Turna.com’u ziyaret ediyorsunuz.
– Kalkış ve Varış yerlerini seçiyorsunuz.
– Tarihleri seçiyorsunuz.
– Ve arama tuşuna basıyorsunuz.
Sistem size anında bütün havayolu firmalarının biletlerini ucuzdan pahalıya doğru sıralıyor. 
Bana göre en dikkat çekici özellik ise listenin üst kısmında bulunan 15 günlükten 1 yıllığa uzanan ucuz bilet grafiği. Grafiğe göre en kısa çubuk olarak gözüken günün üzerine geldiğinizde size önümüzdeki 15 günün en ucuz fiyatını verecektir. Bildiğiniz gibi en ekonomik bileti bulmaya yarayan esnek tarih özelliğini turna.com farklı bir boyuta taşımış ve çok çok sadeleştirmiş. Doğruyu söylemem gerekirse daha önceki uçuşlarımda 4-5 gün boyunca bilet arayıp yine de uygun bileti ve uygun tarihi bulamadığımı biliyorum. Son uçuşumdan önce bütün bilet firmalarını ziyaret ettim, daha doğrusu her seferinde ediyorum. Ama son uçuşumda bileti turna.com’dan aldım. Özellikle şu grafik durumuyla son ikidir dikkatimi çeken bir siteydi. Bunu yapan tek firma olmasa da sitenin arayüz kullanımı o kadar kolay geldi ki, 15 dakikada onlarca farklı yere uçak bileti sorguladım. Uzun yıllardır bulunan web tecrübeme güvenerek uçak bileti için en kolay arayüzlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda tüm uçuşlardan puan kazanmanız ve bu kazandığınız puanlarla indirimli uçak bileti almanız mümkün. Zamanınızı doğru kullanmak için uçak bileti ararken turna’yı kullanabilirsiniz.

Popüler Başlıklar