Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 443

Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 444

53bc57a67fcf907a6e78de17135593cb
Marshall denince aklımıza geçtiğimiz yüz yıllık süreçte müziğe damgasını vurmuş bir marka gelmekte. Ama Marshall amfilerini üreten o büyük marka, önümüzdeki günlerde akıllı telefonuyla piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor. Zira Marshall, yeni üreteceği akıllı telefonunda sizin de tahmin edeceğiniz gibi Marshall tadında ses kayıt cihazı, hoparlörler ve kulaklıklar kullanacak.

Marshall London adıyla piyasaya çıkacak olan cihazda 2 farklı kulaklık çıkışı bulunacak, ek olarak da özelleştirilmiş Marshall amfisi kullanılacak. Bu şekilde aynı anda iki farklı şarkıyı iki farklı kulaklıktan ya da tek şarkıyı aynı anda iki kulaklıktan dinlemek mümkün olabilecek. Marshall’ın yeni telefonu özellikle müzikle ilgilenen kesimin aşırı talep göstereceği bir telefon olacak gibi duruyor.

London’ın teknik özelliklerine gelecek olursak:

4,7 inç 1280×720 piksel IPS LCD ekran * 64 bit Snapdragon 410 işlemci * 16 GB Hafıza * Mikro SD kart ile genişletilebilir
2 GB RAM * Arkada 8 megapiksel, önde 2 megapiksel kamera * Wolfson DSP

Bu teknik donanımlar yeni piyasaya çıkacak bir telefon için pek yeterli gözükmeyebilir ancak bu açığı kapatacak olan en büyük şey Marshall’ın yazılımları, arayüzleri ve kaliteden ödün vermeyen ses donanımları. Kesinlikle tam bir müzik telefonu.

 

marshall_london_1040_display_lev-1024x768

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lightroom Kullanarak Fotoğraflarınızı 5 Dakikada Nasıl Etkileyici Yapabilirsiniz? 0 803

Sosyal medyanın son derece yoğun kullanıldığı bir dönemde insanlar gerek telefonuyla, gerek fotoğraf makinesiyle çektikleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Fakat bazı hesaplar fotoğraflarını etkileyici hale getirerek binlerce beğeni kazanmayı başarabiliyor. Peki nasıl oluyor da hiç bir fotoğraf makinesiyle elde edilemeyen o etkileyici görüntüleri elde ediyorlar?

Fotoğraf çektiğimiz zaman telefonumuzun ya da fotoğraf makinesinin bize verdiği görüntü “ham görüntü” diye tabir edilir. Instagram’da, Pinterest’te, Facebook’ta ya da diğer mecralarda gördüğümüz o “çok etkileyici” fotoğraflar ancak program kullanarak elde edilebiliyor. Bir çok kişi bu hesapların fotoğraflarını telefonunda bulunan uygulamalarla düzenlediğini düşünür fakat genellikle yanılıyorlar. Telefon uygulamalarında bulunan programlar ne kadar uğraşılsa da istenileni vermiyor. Haliyle saatlerce uğraşıp da düzenlediğinizi düşündüğünüz fotoğraflar o kadar uğraştan sonra size güzel gelse bile yalnızca amatör birer çalışma olmaktan öteye gidemiyor.

Adobe Lightroom ise bize bu fotoğrafları profesyonelce düzenleme imkanı sunuyor. Her ne kadar bitmiş halini fazla beğenmesek de, kısa sürede fotoğrafı büyük ölçüde “ham görüntüsünden” kurtardığı için “YuriFineArt” adlı kanalın hazırladığı İngilizce videoyu izleyerek en azından programda kullanılan basit adımlara aşina olabilirsiniz.

Uçarak Fotoğraflarınızı Çeken Taşınabilir Selfie Drone’u: Airselfie 0 528

Kollarınız yeterince uzun değilse ya da bir selfie çubuğu işinizi görmüyorsa, arkadaşlarınızla birlikte bir fotoğraf yakalamak için özel olarak tasarlanmış bir drone fikri hiç de fena olmazdı.

AirSelfie, yaklaşık 60 metrelik bir mesafedeki her yere uçurabileceğiniz, daha sonra kumandanızın üzerine gelip elinizle tutabileceğiniz, bir cep telefonu kılıfının içine oturabilen bir mini uçaktır.

AirSelfie’den Edoardo Scroppiana, kameranın beş megapiksel olduğunu ve bir iPhone 6’da bulacağınız fotoğraf makinesinin tipiyle aynı olduğunu söylüyor. Scroppiana, “Fotoğrafları Facebook’a yüklediğinizde zaten yeniden boyutlandırılıyorlar, bu nedenle belki de 10 megapiksel kameraya sahip olmak bu cihazı daha iyi bir şey yapmayacak” dedi.

Aslında pazardaki birkaç selfie uçağından biri olan AirSelfie’nin yaklaşık 200 $’lık başlangıç fiyatı olması planlanıyor. 2018 yılının Mart ayına kadar satışa çıkması bekleniyor.

Popüler Başlıklar