DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 274

DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 275

DünyayıKeşfet.net kadrosunu genişletip bir numaralı özgün içerik sağlayıcı / dağıtıcı olmayı hedefliyor. Dünya üzerinde ilgi çekici o kadar fazla şey var ki, günde binlerce makale dahi girsek dünyanın hızına yetişemeyiz. Dolayısıyla geniş bir kadroyla daha fazla içerik hedefleyerek yolumuza öyle devam edeceğiz ve dünyanın her köşesini birlikte tarayacağız. Amacımız araştırmacı ruhumuzu ortaya koyarak en iyi işi çıkarmak olacak. Bunun için de sitemize özgün içerikler ekleyebilecek istikrarlı arkadaşlara ihtiyacımız var.


DünyayıKeşfet.net’in içeriğini başta Dünya üzerinde gezilmesi / görülmesi gereken yerler, seyahat noktaları, ilgi çekici yerler veya dünyada yapılması gereken ilgi çekici şeyler olarak sıralayabiliriz. Ama bunların yanında bilim, teknoloji, internet dünyası, kültür sanat ve güncel her konu diyebiliriz.

Peki editörler ne yapacak? 
Editörler site içeriğine katkıda bulunarak özgün yazılar yazacak. 

Editörler bu işi bedava mı yapacak?
İnternette para kazanmak kolay değil ve bu iş her zaman el birliğiyle yapılır. Eğer internette içeriklerinizle belli bir yer edinirseniz kazanç sağlamak sizin isteğiniz dışında bile olabilir. Bunun için de sabır ve istikrar gerekli. Yine de kadromuzdaki herkes gibi bu işi gönüllülük esasıyla ve tutkuyla yaptığımızı unutmayalım. 

Nasıl İçerik Göndereceğim? Ne Kadar Göndermeliyim?
Editör olup içerik gönderebilmek için bir Google hesabınızın bulunması yeterli. İstediğiniz kadar içerik gönderebilirsiniz, bu işi tutkuyla yapan birinin günlük en az iki yazı göndereceğini tahmin ediyorum. Zaten bir yazı için minimum 10-15 dakikanızı bile ayırsanız yeterli. Tabi ne kadar içerik girerseniz sitenin gelişimi ve büyümesi için o kadar yararlı olur.

Nasıl Editörlük Başvurusu Yapacağım?

Özgün içerikli (kendi yazdığınız) yazınızı dunyayikesfetnet@gmail.com adresine göndermeniz yeterli.


Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Efsane Woodstock Festivali 2019’da Yeniden! 0 709

1969 yılının 15-18 Ağustos’unda yarım milyon insanı müzik ve barış teması altında buluşturan ve 1969’dan sonraki 20.yüzyıl müzik tarzını şekillendiren efsane Woodstock Festivalinin, 50.yıldönümü olan 2019’da tekrar düzenlenmesi planlanıyor. Yarım asırdan sonra 50.yıl ruhuyla tekrar Woodstock’ta bir araya gelme fikri, Rock’n Roll müzik tutkunu şimdiki gençliğin daha ilk dakikadan ilgisini çekmiş olmalı. Özellikle Rock müziğin temellerinin atıldığı 60’lı yıllarda ortaya çıkan grupları dinleyememiş olmak, o zamanlarda yaşamak isteyip de o havayı soluyamayan şimdiki nesil binlerce kişinin bu festivale yoğun ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. 69’dan sonra da düzenlenen fakat 2019 için özel bir 50.yıl organizasyonu planlanan Woodstock’ta efsane ’69 günlerini tekrardan yakalayabilmek çok da zor değil.

’69 yılında yaklaşık 450.000 müziksever ve “hippie” gençliğin, çadır ve karavanlarıyla katıldığı Woodstock’a 2019 yılında kaç kişi katılır bilemeyiz ancak müzik tarihine damga vuran ve büyük bir nesli temsil eden bu festivale düşünülenden daha büyük bir katılım olacağını söylesek yalan söylemiş olmayız. Özellikle bu önemli haberi sizler için yazarken heyecanlanan ben olmak üzere benimle aynı şeyleri hisseden binlerce kişinin Türkiye’den dahi şimdiden pasaport işlemlerine başlamak için sabırsızlandığını görür gibiyim.

New York’ta aynı yerde gerçekleşmesi düşünülen 2019 Woodstock’a hangi grupların ya da sanatçıların katılacağı henüz belli değil. 1969’da Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, The Who ve sayamadığımız bir çok efsanenin katılımıyla gerçekleşen festival, önümüzdeki 3 yıl boyunca çok konuşulacak konulardan biri olacak. Biz de festival ile ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız. Rock müzik ve Barışın simgesi Woodstock için takipte kalın!

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 595

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Popüler Başlıklar