Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 894

Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 895

Bugüne kadar mimari konusuna dünyanın dört bir köşesinde çok farklı yaklaşımlar elbette olmuştur. Ama bazı mimarlar öyle ilginç tasarımlarla karşımıza çıkıyor ki, görenlere “yok artık bu kadar da olmaz” dedirttiriyor. Farklı fotoğraflardan derlediğimiz “Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev”e bir göz atalım.

1. Köpek Kafalı Ev

Bu ilginç ev hangi malzemeden yapıldı bilinmez ama köpek kafası şekli vermek sanırım hiç kolay olmamıştır. Köpeğin gözleri de birer pencere olsa gerek.

2. Eve İnen Uçak

Bu binayı tasarlayan aynı zamanda bir uçak mühendisi olmalı. Aksi takdirde bir eve uçak inmiş gibi veya komple uçak şeklinde gözüken bir bina yapmak herkesin harcı değil. Üstelik uçağın pervaneleri gibi duran kısım çok da güzel olmuş.

3. Gemi Tasarımlı Ev

Gerçek birer gemiden yapılan bir ev mi yoksa gerçekten gemi tasarımlı birer bina mı bilinmez ama tasarım o kadar hoş olmuş ki, sanırım herkes mahallesinde bir kaç gemi ev olsun isterdi.

4. Deniz Kabuğu

Bu muhteşem deniz kabuğu görünümlü ev çok fantastik birinin evi olsa gerek. Tasarım olarak, görsellik olarak çok hoş duran bir ev.

5. Ejderhalı Ev

Dünyanın en fantastik binalarından biri olmalı. Ejderha sarmış devasa bir bina sanırım sadece bir Asya ülkesinde olabilir.

6. Ters Dönmüş Bina

Bu evi bir çok yerde görmüş olabilirsiniz, düşünce olarak çok güzel. Yapımı da bir o kadar zor olmuş olmalı.

7. Piyano ve Keman

Belki de dünyanın en ilginç tasarımlı binalarından bir tanesi. Hem yapımı zor, hem düşünmesi zor. Bu binayı yapan mimarı tebrik edip ödüllendirmek gerek.

8. Dünyaya İnen UFO

Dünya dışı tanımlanamayan cisim şeklinde yapılan bu bina ormanda dolaşanları korkutmaya yetecek görünümde.

9. İlginç Bir Tasarım

Evi belli bir şekle benzetemesem de son derece güzel bir tasarıma sahip. Yaşanılası.

10. Dünyaya Düşen UFO

Dünyaya düşüp çakılan bir UFO’yu temsil eden bu mimari yapı çok güzel düşünülmüş ve başarıyla yerine getirilmiş bir tasarım. Bu binadan habersiz birinin, binayı gördüğü an bir UFO zannedeceğine bahse varım.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünyanın En Yaratıcı 13 Otobüs Reklamı 0 576

Sizi yalnızca bir yerden bir yere götürme amacına sahip otobüsler artık eskide kaldı. Günümüzde otobüsler sıkça Billboardlar gibi reklam panoları olarak kullanılıyor. Türkiye’de bu yaratıcı reklam örneklerini küçük şehirlerde göremesek de İstanbul gibi büyük şehirlerimizde şirketler yaratıcı reklam için beyinlerini oldukça zorlamaya başladı. Listemizdeki bu 15 otobüs de Dünyanın farklı köşelerinde fotoğraflanmış en yaratıcı reklamlara ait. Sizi en çok şaşırtan otobüs reklamı hangisi oldu, listeye hep birlikte göz atalım.

1. Bern Havalimanı Otobüsü

©Neue Lgk, Bern ve Zürih, İsviçre

2. Çamaşır Deterjanı Reklamı

3. Kariyer Planlama Şirketi

4. Oyuncak Şirketi

5. Çöp Kamyonu

© GREY Amsterdam

6. Bir Isırık Daha

7. Absolut Vodka

©TBWACHİATDAY, ABD

8. National Geographic

9. Lütfen Yaya Geçidini Kullanın

10. Dr.Best Diş Fırçaları

© Kim Sokola & Julia Neumann

11. Bankamatik

© Fältman & Malmén, Stockholm, İsveç

12. Diyet & Bakım Şirketi

© Liat Azulay

13. Hayvanat Bahçesi

© Bates Y&R

Efsane Woodstock Festivali 2019’da Yeniden! 0 709

1969 yılının 15-18 Ağustos’unda yarım milyon insanı müzik ve barış teması altında buluşturan ve 1969’dan sonraki 20.yüzyıl müzik tarzını şekillendiren efsane Woodstock Festivalinin, 50.yıldönümü olan 2019’da tekrar düzenlenmesi planlanıyor. Yarım asırdan sonra 50.yıl ruhuyla tekrar Woodstock’ta bir araya gelme fikri, Rock’n Roll müzik tutkunu şimdiki gençliğin daha ilk dakikadan ilgisini çekmiş olmalı. Özellikle Rock müziğin temellerinin atıldığı 60’lı yıllarda ortaya çıkan grupları dinleyememiş olmak, o zamanlarda yaşamak isteyip de o havayı soluyamayan şimdiki nesil binlerce kişinin bu festivale yoğun ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. 69’dan sonra da düzenlenen fakat 2019 için özel bir 50.yıl organizasyonu planlanan Woodstock’ta efsane ’69 günlerini tekrardan yakalayabilmek çok da zor değil.

’69 yılında yaklaşık 450.000 müziksever ve “hippie” gençliğin, çadır ve karavanlarıyla katıldığı Woodstock’a 2019 yılında kaç kişi katılır bilemeyiz ancak müzik tarihine damga vuran ve büyük bir nesli temsil eden bu festivale düşünülenden daha büyük bir katılım olacağını söylesek yalan söylemiş olmayız. Özellikle bu önemli haberi sizler için yazarken heyecanlanan ben olmak üzere benimle aynı şeyleri hisseden binlerce kişinin Türkiye’den dahi şimdiden pasaport işlemlerine başlamak için sabırsızlandığını görür gibiyim.

New York’ta aynı yerde gerçekleşmesi düşünülen 2019 Woodstock’a hangi grupların ya da sanatçıların katılacağı henüz belli değil. 1969’da Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, The Who ve sayamadığımız bir çok efsanenin katılımıyla gerçekleşen festival, önümüzdeki 3 yıl boyunca çok konuşulacak konulardan biri olacak. Biz de festival ile ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız. Rock müzik ve Barışın simgesi Woodstock için takipte kalın!

Popüler Başlıklar