Bayramda Ucuz Yurtdışı Turları – Paris, Fransa 0 358

Bayramda Ucuz Yurtdışı Turları – Paris, Fransa 0 359

Bayramda durumu biraz daha iyi olan bir çok kişi yurtdışına uygun fiyatlarla seyahat etmeyi düşüneceklerdir. Genelde iş sebebiyle bir gün bile fırsat bulamayıp yurtdışına çıkamayanlar bayram tatilinde yurtdışına gitme fikrini iyi değerlendirmeli. Zira bu her zaman ele geçen bir fırsat değil, ayrıca bayram tatilinin yaz mevsiminin ortasına denk gelmesi de bir avantaj. Böylelikle hem tatil, hem bayram, hem iş stresinden olabildiğince uzaklaşma bir çok kişiye iyi gelecektir.

Bayramda Paris Turu

Bayramda Fransa’nın başkenti Paris turu düşünmek en mantıklı seçeneklerden birisi olabilir. Gezerek bitirmenin çok zor olduğu güzeller güzeli Paris ve ardından Fransa’nın güney kıyılarına inip Akdeniz’de denize girmek, oradaki otellerde konaklamak bayramda size çok iyi gelebilir. Eiffel kulesine çıkıp Paris’teki restoranların herhangi birinde yemek yiyip en az bir gece Paris’te konaklamalısınız. Paris’in zevkini bir günde almak mümkün gibi gözükmese de, Akdeniz kıyılarında bu zevkin geri kalanını yaşamak mümkün. Önerimiz Akdeniz kıyılarındaki kasabalara uğramanız, mümkünse bir gece konaklamanız.

Bayrama Özel Ucuz Yurtdışı Konaklamaları – Paris

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Efsane Woodstock Festivali 2019’da Yeniden! 0 709

1969 yılının 15-18 Ağustos’unda yarım milyon insanı müzik ve barış teması altında buluşturan ve 1969’dan sonraki 20.yüzyıl müzik tarzını şekillendiren efsane Woodstock Festivalinin, 50.yıldönümü olan 2019’da tekrar düzenlenmesi planlanıyor. Yarım asırdan sonra 50.yıl ruhuyla tekrar Woodstock’ta bir araya gelme fikri, Rock’n Roll müzik tutkunu şimdiki gençliğin daha ilk dakikadan ilgisini çekmiş olmalı. Özellikle Rock müziğin temellerinin atıldığı 60’lı yıllarda ortaya çıkan grupları dinleyememiş olmak, o zamanlarda yaşamak isteyip de o havayı soluyamayan şimdiki nesil binlerce kişinin bu festivale yoğun ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. 69’dan sonra da düzenlenen fakat 2019 için özel bir 50.yıl organizasyonu planlanan Woodstock’ta efsane ’69 günlerini tekrardan yakalayabilmek çok da zor değil.

’69 yılında yaklaşık 450.000 müziksever ve “hippie” gençliğin, çadır ve karavanlarıyla katıldığı Woodstock’a 2019 yılında kaç kişi katılır bilemeyiz ancak müzik tarihine damga vuran ve büyük bir nesli temsil eden bu festivale düşünülenden daha büyük bir katılım olacağını söylesek yalan söylemiş olmayız. Özellikle bu önemli haberi sizler için yazarken heyecanlanan ben olmak üzere benimle aynı şeyleri hisseden binlerce kişinin Türkiye’den dahi şimdiden pasaport işlemlerine başlamak için sabırsızlandığını görür gibiyim.

New York’ta aynı yerde gerçekleşmesi düşünülen 2019 Woodstock’a hangi grupların ya da sanatçıların katılacağı henüz belli değil. 1969’da Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, The Who ve sayamadığımız bir çok efsanenin katılımıyla gerçekleşen festival, önümüzdeki 3 yıl boyunca çok konuşulacak konulardan biri olacak. Biz de festival ile ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız. Rock müzik ve Barışın simgesi Woodstock için takipte kalın!

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 595

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Popüler Başlıklar