Ankara’da Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler 0 161

Başkentte kısa ya da uzun süreli araç ihtiyacınızı karşılamak için siz de tercihinizi araç kiralama yönünde kullanabilirsiniz. Düşük fiyatlar eşliğinde araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalar da var ancak bu konuya daha sonra değineceğiz. Öncesinde Ankara araç kiralama hizmetinden faydalanırken yani araç kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna değinelim.

  • Güvenilir bir firma tercihinde bulunmanız büyük önem taşıyor. İleride can sıkan bazı durumlar yaşamak istemiyorsanız bu alanda güvenilir olduğunu kanıtlamış bir firmadan hizmet almaya özen gösterin.
  • Araç kiralarken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ihtiyaçlarınızı karşılayana araçları filosunda bulunduran bir firmaya yönelmelisiniz. Kullanmaya alışkın olduğunuz bir aracı da tercih edebilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle rent a car firmasının size geniş bir filo sunabiliyor olması gerekiyor. Sonuç olarak firmaların filosuna da göz atmanızda fayda var.
  • Aracı teslim aldığınızda yakıt deposunu da kontrol edin. Ülkemizde kiralık araçlar genellikle çeyrek depo yakıt ile teslim ediliyor. Ancak bazı firmalar tam dolu olarak teslimat yapıyor. Aynı şekilde aracı iade ederken de tam depo yakıtla teslim etmeniz sizden isteniyor. Sonuç olarak firma yetkilisi ile konuyu görüşmemiş olsanız bile mutlaka depoyu gözden geçirin.
  • Her ne kadar araç kiralamak son derece kolay bir şekilde yapılabilen bir işlem olsa da sözleşmenizi mutlaka gözden geçirmelisiniz. Çünkü sözleşmelerde bazen son derece önemli detaylar bulunabiliyor.
  • Aracı nereden teslim alacağınız ve nereye teslim edeceğiniz de görüşülmesi gereken konular arasında yer alıyor. Firmalar size mutlaka teslimat noktaları hakkında bilgi verecektir.
  • Fiyat kıyaslaması yapmayı da unutmamalısınız. Seçtiğiniz marka ve modelde bir araç için hangi firmanın ne kadar ücret talep ettiğini kıyaslayarak gözden geçirmeniz durumunda kendiniz için çok daha ekonomik tercihler yapabilirsiniz. Bu araştırma için uzun uğraşlar vermenize gerek yok, internetten faydalanın!
  • Eğer Yolcu360.com internet sitesine yönelirseniz en düşük fiyatlarla araç kiralama hizmetinden faydalanma şansınız da olur. Firmanın internet sitesinde araç modelleri ile ilgili merak ettiğiniz her türlü detaya kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Böylelikle ekstra araştırmalar yapmanıza da gerek kalmıyor.
Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Apple Markası Otomobil Üretimi Çalışmalarına Devam Etmek İstiyor 0 490

Her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da Apple’ın bir süredir kendi otomobilini üretmek için çalışmalar yaptığını biliyoruz. Peki bu çalışmalar ne durumda ve ileride bir Apple Car görebilecek miyiz?

Gelen son bilgilere göre Project Titan adıyla da bildiğimiz Apple’ın araba projesi tamamen sonlandırılmış değil. Şirketin otomotiv ekibine otomatik pilot özelliğinin uygulanabilirliğini kanıtlamaları üzere 2017 yılının sonuna kadar zaman tanıdığı söyleniyor.

Ekibinden gelecek raporlar doğrultusunda nihai kararını verecek olan şirketin kendi arabasını oluşturmayı şimdilik düşünmediği, ancak gelecekte yine kendi arabasını geliştirmeye dönebileceği ya da otomotiv sektöründeki bir iş ortağı ile yola devam edebileceği de bilgiler arasında yer alıyor.

Yaklaşık bin kişilik bir ekibin, gerçek dünya ortamında projenin otonom programları, görüntüleme sensörleri ve simülatörler için testleri yürüttüğü de söylentiler arasında. Hem de bu ekipte sürekli yeni bir bakış açısı sağlanması için değişiklikler yapıldığı da ifade ediliyor.

Ertelemelerin ve şirket içi çekişmelerin Apple’ın araba projesi için büyük sıkıntı oluşturduğu söyleniyor. Süreçte ekibin başında yer alan Steve Zadesky’nin istifa etmesi, donanım mühendisi Dan Riccio’nun görevi üstlenmesi ve son olarak Bob Mansfield’in göreve geldikten sonra projenin seyrini değiştirerek Tesla’ya rakip olmak yerine oto pilot platformu oluşturmaya odaklanmak istemesi sanıyoruz ki çekişmeler ve fikir ayrılıkları konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bakalım 2020 yılı için planlandığı söylenilen Apple tasarımı arabanın kaderi ne olacak?

Almanya’dan Tesla’ya “Autopilot” Uyarısı 0 406

Alman hükümeti, Tesla‘nın reklamlarındaki “Autopilot” teriminin kullanıcılardaki olumsuz etkileri sebebiyle kullanmaktan vazgeçmesini istedi. Tesla’dan isteğe cevap gecikmedi.

Reuters’ın haberine göre Almanya’daki yönetim birimleri Tesla’nın reklamlarında “Autopilot” terimini kullanıcılar üzerinde yola ve çevreye karşı gerektiği kadar dikkatli olmamalarına sebep olduğu için kullanmamalarını istedi.

Alman gazetesi Bild am Sonntag‘ın haberine göre Alman Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt’in geçtiğimiz Cuma günü Tesla’ya gönderdiği mektupta “yanıltıcı” kelimesine vurgu yaparak “yanlış anlamaya mahal vermemek ve yanlış kullanıcı beklentilerini engellemek için” reklamlarda ve “Autopilot” teriminin kullanılmaktan vazgeçilmesini istediğiklerini belirtti.

Federal  Motorlu Taşıtlar Dairesi’nin daha öncesinde Tesla’ya hatırlattığı üzere bu özellik sadece “yardımcı” olması gerektiği ve “yüksek otonom araçların sürücünün sabit dikkati olmadan kontrol edilmemesi gerektiği” tekrarlanmış oldu.
 
Tesla sözcüsünün Reuters‘a söylediğine göre sürücülere her zaman dikkatli olmaları gerektiği tavsiye ettiklerini ve Autopilot’un salt manuel sürüşe ek güvenlik katmanı olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtiliyor.

© Donanımhaber

Popüler Başlıklar