8 Kolay ve Hızlı Zayıflama – Kilo Verme Hilesi 0 3

Günümüzde hızlı yemek kültürü ve hareketsizlik sebebiyle bir çoğumuz fazla kilolardan şikayetçi oluruz. Bunu önlemenin bazı yolları olsa da sürecin uzun süreceğini düşündüğümüz için uygulaması çok zor gelir. Fakat bu içerikte bulunan 8 kolay ve hızlı kilo verme hilesiyle gerçekten de hızlıca kilo verebileceğiniz bir düzene geçiş yapabilirsiniz. Bu 8 başlık şöyle:

8. Yemek Türü

Evde hazırladığınız veya dışardan söylediğiniz yemek her ne olursa olsun, içinde bol sıvı bulunan bir yemek olmalı. Örneğin ana yemeğinize başlamadan önce 1 bardak su içip, ardından 1 kase çorba ile yemeğe başlamanız doygunluk hissinizi arttıracaktır. Aslında siz farkında olmasanız da, bazen “acıktım” diye düşündüğünüz zamanlarda sadece susamış olursunuz.

7. Yavaş Yemek

Yediğiniz yemekler vücudunuza besin olarak girerken onları sindirmeniz ve size doygunluk hissi yaratması bir miktar zaman alır. Bu sebeple yemeklerinizi yavaş yavaş yemek, vücudunuza zaman kazandırır ve vücudunuz doyduğunu anlar. Yani yavaş yediğiniz için daha az yemekle doymuş olursunuz.

6. Açken Alışveriş Yapmayın

Evet, açken kesinlikle alışveriş yapmamalısınız. Sebebi ise karnınız aç olduğunda yöneldiğiniz yiyeceklerin besin değerinin düşük, kalorisinin ise yüksek olması. Muhtemelen aramızdan kimse açken alışverişe gidip sadece pirinçlik pilav alıp çıkmayacaktır. Hatta açlığını bastırmak için marketten kek, kurabiye gibi yiyecekler almaya yönelen önemli bir kısım olacaktır. Ancak alışverişe gitmeden önce karnınızı doyurursanız size kilo aldırabilecek olan bu yiyeceklere çok fazla yönelmeyeceğinizi göreceksiniz.

5. Küçük Tabak Kullanın

Midemizden önce gözümüz doymalı! Yemeğimizi koyduğumuz tabak boyutu bir hayli önemli. Tabağımız büyükse beynimiz bize yemeğin çok fazla olmadığı ve doyamayabileceğimizi söyler. Bu durumdan kurtulmak için küçük tabak kullanıp hem porsiyonları ufaltabilir, hem de beynimize doyacağımızı söyleyerek ufak bir hile yapabiliriz. Merak etmeyin, beynimiz buna inanacak ve bizi doyduğumuza ikna edecektir.

4. Atıştırmalıkları Kaldırın

Gözden ırak olan gönülden de ırak olurmuş derler. Biz de aynen öyle yapıp, evimizde ne kadar sağlıksız yiyecek ve atıştırmalık varsa hepsini gizli veya erişmesi zor dolaplara yerleştireceğiz ve sonra mümkünse bir daha sağlıksız atıştırmalık almayacağız.

3. Yemek Saatlerinde Yiyin

Yemekleri uyku saatlerinize göre düzenleyin ve düzenli yemek yemeye alışın. Yemekleri her gün saatinde yemek bünyenizdeki doygunluk hissini günden güne arttıracaktır. Gece yarısından sonra yemek yemek hızlı kilo almanıza sebep olabilir. O yüzden yemek saatlerini düzene koymanız en mantıklısı olacaktır.

2. Uyku

Hızlıca kilo verebilmenin başlıca etmenlerinden biri de uykudur. Uykunuzu almaya ve her gün düzenli uyumaya dikkat edin. Düzensiz uyku, düzensiz yemek saatlerine yol açar ve bu da kilo almanıza sebep olur. Eğer her gün düzenli bir uyku uyuyorsanız, düzenli yemeklerle birlikte sağlıklı bir yaşama hızlıca kavuşabilirsiniz.

1. Aralıklı Oruç

Evet kilo verme yöntemleri arasında en hızlı yol belki de bu. Fakat kesinlikle en kolayı değil. Aralıklı oruç denilen bu yöntemle belli zamanlarda hiç yemek yemeyerek vücudunuzun kilo kaybetmesini sağlayabilirsiniz. Fakat bunu sağlıklı yapmak için yemediğiniz zamanlarda bol sıvı tüketmelisiniz. Eğer aralıklı oruç yöntemini doğru yaparsanız kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kilo vermenin en hızlı ve en garantili yöntemi bu.


Orjinal İçerik: Dünyayı Keşfet

Previous Article

Popüler Başlıklar