3 Adımda YouTube Kanalı Nasıl Açılır? 0 35

Son 10 yılda televizyon yayıncılığının yerini internet yayıncılığı almaya başladı. Dünya çok hızlı bir dönüşüm geçirip hızlı bilgi, hızlı yayın ve online medya çağına geçti. Haliyle yayın yapmak eskisi gibi zor değil. 2005 yılında kurulan YouTube sayesinde günümüzde çok kolay bir şekilde yayın yapmak mümkün. Peki o zaman “YouTube kanalı nasıl açılır?” Sizlerle adım adım yeni bir YouTube kanalı oluşturacağız.

Adımlara geçmeden önce herkesin merak ettiği veya bilmediği bir soru daha mevcut:

YouTube kanalı açarak para kazanmak mümkün mü?

YouTube kanalı sayesinde tahmin ettiğinizden daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün. 2006 yılında Google, YouTube’u satın aldı. İlk yıllarda yayın yaparak para kazanmak mümkün değildi, yayıncılar sadece markalarla işbirliği yaparak para kazanabiliyordu. Fakat son 5 yılda Dünyanın bir çok ülkesinde yürürlüğe giren para kazanma uygulamasıyla birlikte Google reklamları yayınlayarak para kazanmak mümkün hale geldi.

Herkesin bağımsız birer yayıncı olabilmesi sebebiyle son zamanlarda iyice yaygınlaşan YouTube’ta sıfırdan bir kanal oluşturmak çok kolay.

1. YouTube üzerinde hesap oluşturma

www.youtube.com adresine girdiğimizde bizi karşılayan ekranın sağ üst bölümünde bulunan “Oturum Aç” tuşuna tıklıyoruz. Ardından bizden bir hesap oluşturmamızı isteyecek. Eğer bir Google Mail veya farklı bir mail adresine sahipseniz giriş yaparak devam edin. Değilseniz adımları takip edin.

 

Yeni bir YouTube veya Google hesabı oluşturmak için “Hesap Oluşturun” tuşuna bastık. Eğer bir Gmail hesabına veya farklı bir mail adresine sahipseniz yalnızca YouTube hesabı oluşturmak için çıkan kısımda isminizi mail adresinizi yazıp şifrenizi oluşturup “İleri” tuşuna tıklayabilirsiniz.

Fakat biz bir mail hesabınızın olmadığını varsayarak yeni bir mail oluşturarak devam edeceğiz. O yüzden “Bunun yerine yeni bir Gmail adresi oluştur” tuşuna basıyoruz ve oluşturmak istediğimiz mail adresini girip devam ediyoruz.

Ardından kurtarma seçenekleri ve telefon numarasını isteğe bağlı girerek veya girmeden devam ederek doğum tarihimizi yazıp devam ediyoruz ve bitiriyoruz.

YouTube hesabımız hazır. Şimdi yeni bir kanal oluşturalım.

2. YouTube Kanal Oluşturma

Hesabımızı açtığımız anda karşımıza YouTube anasayfası geldi. Yukarı sağ köşede gördüğünüz isminizin baş harfine tıklayın ve “Kanal Oluştur” tuşuna basın. Karşınıza gelen “İçerik üretici yolculuğunuz başlıyor” iletisine “Başlayın” diyerek devam ediyoruz. Ardından karşınıza çıkan ekranda kanal ismini belirlemeniz istenecek. Bu kısımda kanal ismine karar verip seçmeniz yeterli.

İşte bu kadar! Artık kanalınız hazır. Bu kısımda dilerseniz bir profil fotoğrafı belirleyip kanalınızın neyle ilgili olduğuna dair açıklamalar ve kanal etiketleri yazabilirsiniz. Bu etiketleri yazmanız, kanalınızı ve videolarınızı daha kolay bulmalarını sağlayabilir.

3. YouTube Kanalı Özelleştirme

Kanalımızı açtık, peki YouTube kanalımızı kendimize özel hale getirebilmek için ne yapmamız gerekir? Bütün ayarlamalardan sonra bizi kanalımızın bulunduğu sayfaya yönlendirecek. O sayfadan sağ üstte “Kanalı Özelleştir” butonuna tıklıyoruz.

Dilerseniz üstte bulunan “Kanal resmi ekle” tuşunu kullanarak üst kısma yatay bir resim yerleştirebilirsiniz. Ya da sağ tarafına geldiğinizde ortaya çıkan kalem görseline tıklayarak Facebook, Instagram hesaplarınızı kanalınıza bağlayabilirsiniz. Kanalla ilgili diğer tüm ayarlamaları ve YouTube kanalından para kazanma ile ilgili içerikleri websitemizden okuyabilirsiniz.


Dünyanın En Garip ve İnanılmaz 5 Okyanus Fenomeni

1895 Yılında Fast Food’u Ortaya Çıkaran Makina: Otomat

Previous ArticleNext Article

Pokemon GO Android APK’sı Nasıl İndirilir? 0 396

Pokemon GO‘yu android mobil cihazınıza indirip oynayabilmek için APK dosyasına ihtiyacınız var. APK dosyasını telefonunuza yükleyip kurduktan sonra oyunun serverlarına erişmeniz mümkün. Oyun henüz Türkiye’de oynanmadığı ve indirmeye açılmadığı için bazı zamanlar donma ve serverdan atma gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Fakat şu anda Pokemon GO oynamak için orjinalini beklemek ya da APK’sını indirmekten başka bir çaremiz yok.

Pokemon GO oyununu Türkiye’de elde edip oynayabilmek için iki yol bulunuyor. İlki Türkiye’de piyasaya sürülmesini beklemek ve mobil mağazalardan ücretsiz elde etmek. (Fakat bu bekleyişin ne kadar süreceği belli değil.) İkinci yol ise APK yoluyla telefonunuza yükleyip kurulumu yaparak oynamaya başlamak.

Biz şu an ikinci yol olan APK ile kurulum yöntemini Android telefonlar için gerçekleştireceğiz. İlk yapacağımız işlem APK dosyasını telefonumuza aktarmak. Bunun için eğer bilgisayar kullanacaksak “APKPure.com” sitesine gidip Pokemon GO’nun 58 mb büyüklüğünde olan APK dosyasını bilgisayarımıza indireceğiz. Eğer telefon üzerinden indirme işlemi yapacaksak https://apkpure.com/pok%C3%A9mon-go/com.nianticlabs.pokemongo adresine tıklayıp buradan APK’yı telefonumuza indireceğiz.

Buradaki maksadımız APK dosyasının, oyunu oynayacağımız telefonda yer almasını sağlamak.

Eğer bilgisayar kullandıysak USB yoluyla dosyayı telefonumuza atıyoruz. Telefondan indirdiysek zaten şu an telefonumuzda APK dosyası mevcut demektir. APK dosyasını açıyoruz ve kuruluma başlamak için bizden izin istiyor. (Bu kısımda vereceğiniz izin tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.) Kuruluma izin verdikten sonra yükleme başlıyor ve bitince Google hesabımızla oyuna giriş yapıyoruz.

Popüler Başlıklar