Otel Rezervasyonlarını Ucuza Getirmenin Yolları 0 369

Otel Rezervasyonlarını Ucuza Getirmenin Yolları 0 370

Yaz gelince bir çoğumuzun okulu, işi de tatile giriyor. Yaz tatilinde çalışmak durumunda olsanız bile genellikle yıllık izin gibi uzun izinleri yaz mevsiminde almak istersiniz. Bütün bir sene çalışıp tatil yapacaksanız da iyi bir tatil olması için elinizden geleni yaparsınız. Bu durumda oteller devreye girer ancak tatiliniz belli olduktan hemen sonra tatile çıkmanız hem otellerde yer bulamamanıza, hem de çok çok pahalı bir tatil yapmanıza sebep olur. Hatta otel fiyatlarının tavan yapmasından dolayı tatilinizi bile kısa tutmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak tatilinizi hem rahat yapmanın, hem de ucuza getirmenin yolları mevcut. Bunun çok çok fazla yolları olmasa da, belli bir oranda bütçenize çok katkılar sağlayabilecek önemli püf noktaları bulunuyor. Tatile çıkmadan genellikle bir ya da iki gün önce harekete geçtiğimiz aşikar. Bu zamanı da kısaltabilecek çok önemli noktalar mevcut. Bu noktalara değinelim o zaman ve başlayalım.

İlki, tatilinizi planlamak ve tatil bitene kadar bu planlar dahilinde hareket etmek. Otellerde bir, iki ay ve hatta daha öncesinden yapılan rezervasyonlarda çok ucuz fiyatlar alabilmek mümkün. Yaz tatili başlamadan daha önce yapılan rezervasyonlarda hem istediğiniz gün, hem de cebinize uygun bir tatil yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için ise erken rezervasyon yaptırmalısınız. Yani bütün bir yaz tatilinde yapmak istediklerinizi önceden belirleyip sağlam bir plan yapmalısınız.

İkincisi, çok yoğun olabilecek zamanlara (bayramlar vs.) ve genellikle haftasonlarına rezervasyon yaptırmamak. Eğer sizin için hafta sonunda tatil yapıp bütün bir haftasonunu otelde geçirmek çok da önemli değilse yapacağınız planda komple hafta içini alıp rezervasyonunuzu hafta içine yaptırmak tatilinizin bütçesini önemli bir oranda düşürebilir. Aynı şekilde bayramlar ve şu anki yaz tatili gibi ramazan sonrası yoğun olabilecek zamanlara elinizden geldiğince rezervasyon yaptırmayın, planlarınızda bayram dışına kaydırma yapmak bütçeniz için daha elverişli olacaktır.

Unutulmaması gereken tek şey, oteller müşterilerini erken bulmak ister ve odaların boş kalma ihtimaline karşı erken rezervasyonda daha ucuz fiyat belirlerler. Daha uygun fiyatlara daha uzun tatil yapabilmek için planlı davranıp rezervasyonu daha önceden yaptırmak en mantıklısı.

EKONOMİK TATİL REHBERİNE GÖZ ATIN:

Tıklayın: Ekonomik Tatil Rehberi – Herkes Tatil Yapabilir!

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Seul’ün Üç Teraslı Mimari Yapısı: Yeni Amorepacific Merkezi 0 278

Mimari Değerlendirme

Kullanışlılık9.2
Konum9.7
Görsellik7.1
8.7 out of 10

Geçtiğimiz günlerde fotoğrafçı Laurian Ghinitoiu’nun fotoğraflayıp paylaştığı Güney Kore’de bulunan Seoul‘ün akılcı ve sembolik binalarından biri olan Amorepacific isimli kozmetik şirketinin yeni yerleştiği genel merkezine ait olan bina, mimarisinin sade olmasına rağmen hoş ve akılcı çözümlerle inşa edilmiş. 7 bin kişilik devasa bir yapıdan oluşan binanın 7 bodrum katı ve 22 adet katı bulunuyor. 5, 11 ve 17.katlarda üç adet çatı bahçesi ve terası bulunan binanın bahçe kısımları aynı zamanda binanın akılcı bir şekilde güneş ışığı, dengeli bir şekilde rüzgar ve temiz havayı içeri almasını sağlıyor. Bu şekilde ara katlarda bulunan bahçe ve terasların da gerçek birer bahçe ve teras olarak kullanılabilmesini sağlıyor.

Seul, Güney Kore’nin başkenti ve 10 milyonun üzerinde nüfusuyla ülkenin en büyük metropol şehridir ve Kore’liler tarafından Seul şehir planlamasına son derece önem verilmektedir.

Araç Kiralamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı 0 313

Antalya Araba Kiralama için Doğru Tercih Enterprise

Toplu taşıma hayatımıza büyük kolaylık sağlasa da kişisel araba belli zamanlarda kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun geçen iş hayatı ile birlikte kısıtlı zamana sahip olmanın getirdiği bir sonuç olarak zamanı doğru kullanmak oldukça önemli bir detay. Kısıtlı zamanı iyi değerlendirebilmek isteyenler de toplu taşıma araçlarında harcanan zamanı şahsi araçlarla giderebiliyorlar. Bunun için bir araba sahibi olmaya gerek yok. Uygun fiyatlarla araç kiralama seçeneği ile siz de kısıtlı olan zamanınızı daha doğru değerlendirebilirsiniz.

Araç kiralama, uzun dönem kiralama modelleri ile kullanıcıyı bir araç sahibi olmanın getirdiği yükümlülüklerden ve sorumluluklardan da kurtarıyor. Taşıtınıza ait bir takım sigorta ödemeleri, vergiler ve diğer bakımlar, kiralama firması tarafından kontrol altına alınıyor.

Araç Kiralamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Geçici süre ile bir taşıt kiralamak pek çok açıdan işi kolaylaştıran bir çözüm fakat bu işlem her zaman kolay olmuyor. Standartlarınıza birebir örtüşen, uygun bir fiyata sahip olan araba bulabilmek hatta belki farklı bir şehirde kiralama işlemi yapıp teslimi bambaşka bir şehirde yapmanın çok mümkün olabileceğini düşünmüyor olabilirsiniz. Enterprise Rent A Car firması ile tüm bu işlemleri yapmak çok kolay. 85 ülkede 9000 ofisi ile hizmet veren marka, kullanıcıların güvenli ve hızlı çözümler üretmeye devam ediyor.

Online veya telefonla bilgi alıp istediğiniz tarihlerde rezervasyon yapabileceğiniz sistemle araba kiralama konusunda en fazla tercih edilen markalardan biri olan Enterprise, Türkiye’de bulunan 52 ofisi ile kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. 52 farklı ofis ile aracınızı istediğiniz ofisten alıp başka bir şehirdeki ofiste teslim edebilme özgürlüğünü yaşayanlar arasına katılabilirsiniz. Onlarca farklı araba modeli arasından standartlarınıza en uygun aracı uygun fiyata ve güvence ile kiralamak çok kısa bir zaman alıyor.

Antalya Araba Kiralama 4 Farklı Ofis ile Hizmetinizde

Antalya hem tatilciler tarafından hem de iş adamları tarafından fazlaca tercih edilen bir şehir. Sıklıkla gittiğiniz bir şehir olsa bile şehir içerisinde ulaşımı sağlamak yabancılar için oldukça zor. Şehri ziyaret ettiğinizde Antalya araba kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hava alanında dış hatlarda 2 iç hatlarda 1 ofisi bulunan Enterprise Rent A Car ile uygun fiyatlar ve güvenceli araba kiralama, düşündüğünüzden çok daha kolay.

Antalya Side bölgesinde de bulunan başka bir ofisle hizmete devam eden marka, kullanıcıların güvenli ve hızlı bir şekilde seyahat etmelerini sağlıyor. Siz de kısa süreli veya uzun süreli kiralık araç ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde gidermek için enterprise.com.tr adresinden seçeneklere göz atabilir, seçtiğiniz araba modelini kolayca kiralayabilirsiniz.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: