Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 404

Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 405

53bc57a67fcf907a6e78de17135593cb
Marshall denince aklımıza geçtiğimiz yüz yıllık süreçte müziğe damgasını vurmuş bir marka gelmekte. Ama Marshall amfilerini üreten o büyük marka, önümüzdeki günlerde akıllı telefonuyla piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor. Zira Marshall, yeni üreteceği akıllı telefonunda sizin de tahmin edeceğiniz gibi Marshall tadında ses kayıt cihazı, hoparlörler ve kulaklıklar kullanacak.

Marshall London adıyla piyasaya çıkacak olan cihazda 2 farklı kulaklık çıkışı bulunacak, ek olarak da özelleştirilmiş Marshall amfisi kullanılacak. Bu şekilde aynı anda iki farklı şarkıyı iki farklı kulaklıktan ya da tek şarkıyı aynı anda iki kulaklıktan dinlemek mümkün olabilecek. Marshall’ın yeni telefonu özellikle müzikle ilgilenen kesimin aşırı talep göstereceği bir telefon olacak gibi duruyor.

London’ın teknik özelliklerine gelecek olursak:

4,7 inç 1280×720 piksel IPS LCD ekran * 64 bit Snapdragon 410 işlemci * 16 GB Hafıza * Mikro SD kart ile genişletilebilir
2 GB RAM * Arkada 8 megapiksel, önde 2 megapiksel kamera * Wolfson DSP

Bu teknik donanımlar yeni piyasaya çıkacak bir telefon için pek yeterli gözükmeyebilir ancak bu açığı kapatacak olan en büyük şey Marshall’ın yazılımları, arayüzleri ve kaliteden ödün vermeyen ses donanımları. Kesinlikle tam bir müzik telefonu.

 

marshall_london_1040_display_lev-1024x768

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Haklarında Yakalama Kararı Bulunan Dünyanın En Tehlikeli 10 Hacker Grubu 0 537

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde, kendi devletleri veya diğer devletler için suç teşkil eden çeşitli siber eylemlere imza atan onlarca hacker grubu bulunmakta. Bu hacker gruplarından bazılarının sayısız kere yaptığı eylemler o kadar büyük ses getirdi ki, her grup kendi ülkelerinde çok uzun süredir aranmakta. Üstelik haklarında bulunan bu yakalama kararlarına rağmen henüz daha bulunabilmiş değiller. İşte karşınızda; yaptıkları eylemlerin büyüklüğüne göre Uluslararası kaynaklar tarafından sıralanan Dünyanın En Tehlikeli 10 Hacker Grubu:

10. Honker Union (Çin Merkezli)

9. UGNazi (Uluslararası)

8. Anonymous (Uluslararası)

7. LulzSec (ABD)

6. Xbox Underground (Uluslararası)

5. Lizard Squad (Uluslararası)

4. The 414s (ABD)

3. RedHack (Türkiye)

2. Syrian Electronic Army (Suriye)

1. The Level Seven Crew (ABD)

Dünyanın İlk Hidrojen Yakıtlı Treni “iLint” 2017’de Raylarda 0 454

Demiryolu teknolojisi üreten Alstom firması, dünyanın ilk yakıt hücreli trenini kısa adımlarla rekor bir süre içerisinde tamamlayıp, gerekli testler ardından 2017 de kullanıma sunuyor!

Tren yolu kullanımı, elektrik akımıyla çalıştığı için çevremizin bir numaralı dostudur. Ancak günümüzde hala dizel yakıtla çalışan trenlerde yok değil. Alman Alstom firması, dizelle çalışan trenlerin çevreye verdiği zararın önüne geçmek için hidrojenle çalışan tren üzerinde 2 yıl boyunca çalışmalar yaptı ve nihayet uzun beklemeler ardından salı günü Almanya’nın Berlin şehrinde hidrojen yakıtlı trenin tanıtımı yapılacak.

İki yıl gibi rekor bir sürede üretimi yapılan hidrojen yakıtlı tren, dünyada bir ilke de imza atmış oldu. Aralık 2017’den itibaren Almanya’nın Buxtehude–Bremervörde–Bremerhaven–Cuxhaven hattında hizmet vermeye başlayacak.

iLint adına sahip olan bu trenin çalışma prensibiyse, trenin üstünde hidrojen tankı ve bir de yakıt hücresi bulunuyor, hidrojen bu şekilde elektrik enerjisine donüştürülüyor. Yani trenin hareket edebilmesini ve tam fonksiyonel çalışmasını sağlıyor. Ayrıca bu işlev daha önceden otobüs ve otomotiv sektöründe test edilip kanıtlanmıştı. Şunu da belirtmek gerekir ki; bu tren %0 emisyona sahip ve yolculuk esnasında sadece trenin teker sesleri duyuluyor. Yani herhangi bir şekilde gürleyen bir motor sesi de olmayacak ve tabi ki tamamen çevre dostu. Umarız bu tren başarılı seferler yaparak dünya genelinde kullanılabilir yapıya getirilir.

Kaynak

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: