Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 336

Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 337

53bc57a67fcf907a6e78de17135593cb
Marshall denince aklımıza geçtiğimiz yüz yıllık süreçte müziğe damgasını vurmuş bir marka gelmekte. Ama Marshall amfilerini üreten o büyük marka, önümüzdeki günlerde akıllı telefonuyla piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor. Zira Marshall, yeni üreteceği akıllı telefonunda sizin de tahmin edeceğiniz gibi Marshall tadında ses kayıt cihazı, hoparlörler ve kulaklıklar kullanacak.

Marshall London adıyla piyasaya çıkacak olan cihazda 2 farklı kulaklık çıkışı bulunacak, ek olarak da özelleştirilmiş Marshall amfisi kullanılacak. Bu şekilde aynı anda iki farklı şarkıyı iki farklı kulaklıktan ya da tek şarkıyı aynı anda iki kulaklıktan dinlemek mümkün olabilecek. Marshall’ın yeni telefonu özellikle müzikle ilgilenen kesimin aşırı talep göstereceği bir telefon olacak gibi duruyor.

London’ın teknik özelliklerine gelecek olursak:

4,7 inç 1280×720 piksel IPS LCD ekran * 64 bit Snapdragon 410 işlemci * 16 GB Hafıza * Mikro SD kart ile genişletilebilir
2 GB RAM * Arkada 8 megapiksel, önde 2 megapiksel kamera * Wolfson DSP

Bu teknik donanımlar yeni piyasaya çıkacak bir telefon için pek yeterli gözükmeyebilir ancak bu açığı kapatacak olan en büyük şey Marshall’ın yazılımları, arayüzleri ve kaliteden ödün vermeyen ses donanımları. Kesinlikle tam bir müzik telefonu.

 

marshall_london_1040_display_lev-1024x768

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Dünyanın İlk Hidrojen Yakıtlı Treni “iLint” 2017’de Raylarda 0 396

Demiryolu teknolojisi üreten Alstom firması, dünyanın ilk yakıt hücreli trenini kısa adımlarla rekor bir süre içerisinde tamamlayıp, gerekli testler ardından 2017 de kullanıma sunuyor!

Tren yolu kullanımı, elektrik akımıyla çalıştığı için çevremizin bir numaralı dostudur. Ancak günümüzde hala dizel yakıtla çalışan trenlerde yok değil. Alman Alstom firması, dizelle çalışan trenlerin çevreye verdiği zararın önüne geçmek için hidrojenle çalışan tren üzerinde 2 yıl boyunca çalışmalar yaptı ve nihayet uzun beklemeler ardından salı günü Almanya’nın Berlin şehrinde hidrojen yakıtlı trenin tanıtımı yapılacak.

İki yıl gibi rekor bir sürede üretimi yapılan hidrojen yakıtlı tren, dünyada bir ilke de imza atmış oldu. Aralık 2017’den itibaren Almanya’nın Buxtehude–Bremervörde–Bremerhaven–Cuxhaven hattında hizmet vermeye başlayacak.

iLint adına sahip olan bu trenin çalışma prensibiyse, trenin üstünde hidrojen tankı ve bir de yakıt hücresi bulunuyor, hidrojen bu şekilde elektrik enerjisine donüştürülüyor. Yani trenin hareket edebilmesini ve tam fonksiyonel çalışmasını sağlıyor. Ayrıca bu işlev daha önceden otobüs ve otomotiv sektöründe test edilip kanıtlanmıştı. Şunu da belirtmek gerekir ki; bu tren %0 emisyona sahip ve yolculuk esnasında sadece trenin teker sesleri duyuluyor. Yani herhangi bir şekilde gürleyen bir motor sesi de olmayacak ve tabi ki tamamen çevre dostu. Umarız bu tren başarılı seferler yaparak dünya genelinde kullanılabilir yapıya getirilir.

Kaynak

Uzakrota Travel Summit 18 Kasım’da Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 0 370

25 Mart’ta gerçekleşen, 32 konuşmacı ve 400 kişinin katılımıyla tamamlanan tematik etkinlik Uzakrota Turizmde Pazarlama Zirvesi sonrasında yeni etkinliğimiz olan Uzakrota Travel Summit ile tekrar karşınızdayız.

Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı bir alan tercih ederek Işık Üniversitesi Maslak kampüsü içerinde, 2 salonda 45 konuşmacı, 700 sektör profesyoneli ve bloggerin katılımının yanı sıra oluşturulacak B2B ve Fuaye alanları ile de yeni işbirliklerinin oluşturulmasını sağlayacak.

GAP Bölgesi Kalkınma İdaresi markası Mezopotamya‘nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte;
 
Sabre Türkiye Ülke Müdürü Altuğ Bekdemir,
Skyscanner Türkiye Genel Müdürü Murat Özkök,
Emirates Airline Türkiye-Romanya-Bulgaristan Genel Müdürü Bahar Birinci,
TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan,
Singapore Airlines Türkiye Pazarlama Müdürü Derya Pekruh Gerçeker,
Malezya Turizm Ofisi Genel Müdürü Çağrı Sağlık,
Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever,
Borajet Airlines Genel Müdür Yardımcısı Onur Akgül,
AtlasGlobal Airlines Gelir Yönetimi Başkanı Nevzat Arşan, Enuygun Kurucusu Çağlar Erol,
Conde Nast Traveller Genel Yayın Yönetmeni Çiler İlhan,
Wirecard Genel Müdürü Dündar Özdemir,
Jules Verne ve Jabiroo Genel Müdürü Ayşe Yağcı,
TUYED Genel Başkanı Kerem Köfteoğlu,
Gruppal Kurucu Ortağı Mehmet Can Koruyan,
Jolly Tur Pazarlama Direktörü Cüneyt Baycan,
Seozeo kurucusu Yiğit Konur

gibi 40’a yakın firmanın konuşmacı olacağı etkinlik, turizm şirketleri için “Turizmde Dijital Dönüşüm Nasıl Sağlanır?”, “İş Dünyasına Yenilikçi Seyahat Pazarlama Çözümleri”, “Yeni Bir Akım, Duygusal Turizm; Deneyim, Gurme ve Macera”, “Havayolu Endüstrisi ve Analizler”, “Dijital Teknoloji Sayesinde Otel – Müşteri İlişkileri” ve “Online Seyahat Pazarının Geleceğini Şekillendirecek Teknoloji Trendleri” gibi birçok konu detaylı bir şekilde ele alınacak.


Detaylar için: Uzakrota Travel Summit

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: