Yeni Bir İnsan Türü Keşfedildi! 0 257

Yeni Bir İnsan Türü Keşfedildi! 0 258

Gözlerimiz uzayda yeni canlı türleri ararken haber Dünya’dan geldi. Sonuçları Nature dergisinde yayınlanan araştırma neticesinde, Etiyopya’nın Afar bölgesinde daha önce varlığı bilinmeyen bir insan türü keşfedildi.

3.3 ila 3.5 milyon yıl öncesine ait iskeletlerin şimdiye kadar keşfedilen en eski insan iskeleti olduğunu ve birçok özelliğinin bilinen insan özelliklerinden farklı olduğu belirlendi. Yapılan değerlendirmelere göre, iskeletin kemikleri normal insan kemiklerinden dayanıklı ancak dişleri günümüzdeki insanlara göre küçük.

Yapılan keşif insan türlerinin sanılandan daha fazla olabileceği ve aynı anda birden fazla insan türünün varlığını sürdürmüş olabileceğini ortaya koyarken, türe Australopithecus deyiremeda ismi verildi.

Kaynak: haberuzay.com
http://www.haberuzay.com/2015/05/yeni-insan-turu-kesfedildi.html

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 542

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 533

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: