Rusya 2045 – Beyin Kopyalama Projesi 0 324

Rusya 2045 – Beyin Kopyalama Projesi 0 325

Son günlerde konu hakkında ilgili olanlar Rusya’da yaklaşık 25 bilim insanının 2045 yılında bilinçin kodlar halinde taşınarak ölümsüzlüğe ulaşma projesini duymuştur.

Rusya’da bir grup bilim insanı, insan vucüdunun sahip olduğu düşünülen ruhu bilinçleri taşıyabilen bir enerji olarak kabul ediyor ve bu bilinci kodlar halinde taşıyabileceğine inanıyor. Zaman zaman dini örgütlerle karşı karşıya gelen grup üyeleri projeye oldukça inanmış durumda. Bu teoriden yola çıkan bilim insanları insan vücudunun yaşlanmasına ve eskimesine çare bulmak yerine bilinci taşıma fikrine daha sıcak bakıyorlar. 2045 yılında ise bu fikri gerçeğe dönüştürerek ilk e-insanı yaratmanın mümkün olabileceği düşünülüyor.

Projede görevli Dmitriy Itskov projeyi belli aşamalara bölmüş durumda. İtskov’a göre ilk olarak avatarlar yaratılacak ve daha sonra ölümcül bir hastanın beyni bu avatarlara aktarılacak. Daha sonraki dönemlerde ise beyni kopyalamak ve ilk e-insanı yaratmak mümkün olacak.

Kim bilir, belki de geçmişte bir gün bir bilgisayarın içinde sıkışır kalırız.

Kaynak: haberuzay.com
http://www.haberuzay.com/2015/06/rusya-2045-beyin-kopyalama-projesi.html

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 542

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 529

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: