Renklendirilmiş 15 Tarihi Siyah-Beyaz Fotoğraf 0 347

Renklendirilmiş 15 Tarihi Siyah-Beyaz Fotoğraf 0 348

Bu siyah beyaz fotoğrafların bir kısmı herkesçe bilinen, bir kısmı ise pek bilinmeyen fotoğraflardan oluşuyor. Hepsinin ortak yanı ise eski ve tarihi fotoğraflar olmaları. Ernesto Che Guevara’dan Charles Darwin’e, hatta atom bombasının patladığı anın fotoğrafına kadar sonradan renklendirme yöntemiyle renklendirilmiş bu 15 fotoğraf. O tarihlerde renkli fotoğraf çekilebilseydi nasıl olurdu? Cevabı aşağıda.

Abraham Lincoln

Mark Twain

August Strindberg

Alfred Hitchcock

Albert Einstein

Ernesto Che Guevara

Fridtjof Nansen

Charlie Chaplin

Charles Darwin

Fotoğraflar vintag.es ‘ten alınmıştır.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 423

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 384

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: