Romantik Bir Balayı İçin Dünyanın En Güzel Adaları 0 415

Romantik Bir Balayı İçin Dünyanın En Güzel Adaları 0 416

Romantik bir balayı geçirmek isteyen her çift, kendini insanlardan ve yaşadığı bölgeden uzaklara atıp kafa dinlemek ister. Üstelik kendini uzaklara atmak isteyen çiftlerin çoğu da, özellikle yurtdışına ve hatta ıssız adalara gitme hayali kurarlar. Bunu başaran çiftlerin yüzdesi düşük olsa da son yıllarda dünyanın farklı noktalarındaki adalara balayına giden çift sayısında büyük bir artış gözleniyor. Bunda küresel turizmin ve son 10 yılda uçak şirketlerinin düzenlediği kampanyaların büyük bir etkisi var. Özellikle, “maldivler”, “karayipler” gibi ada ülkelerine çok sayıda sefer düzenleyen havayolu şirketleri aynı zamanda fiyatları makul tutmaya çaba gösteriyor. Tabi bunu ne kadar başardıkları ayrı bir konu ancak önemli bir konu varsa o da ada turizminin güçlenmeye devam ettiği.

Uçak şirketleri kadar bölgesel ve bol yıldızlı otellerin de balayı turizmini güçlendirmede katkısı bulunuyor. Müthiş tasarımlı devasa oteller, kimi zaman da küçük, sakin ama bir o kadar güzel manzaralı butik oteller, balayına gelecek olan çiftleri cezbediyor. Her türlü imkana sahip olan bu oteller, aynı zamanda bulunduğu adanın sakinliğini de bünyesinde barındırdığı zaman balayı turizmi için reddedilemez bir cazibe haline geliyor.

Romantik balayı geçirmek için gidilen bu adaların en güzelleri aşağıdaki listede yer alıyor. Balayına nereye gitsek diye düşünüp araştırırken bu yazımızla herkesin karşılaşması dileğiyle!

#
Ada
Ülke
1MedjumbeMozambik
2Charles AdasıBahamalar
3Cotton HouseMustique
4Cayo EspantoBelize
5Huvafen FushiMaldivler
6Villa CorallinaTahiti
7MantajiFiji
8Mabul IslandMalezya
9North IslandSeyşeller
10Indigo BayMozambik

10. Indigo Bay

9. North Island

8. Mabul Island

7. Mantaji

6. Villa Corallina

5. Huvafen Fushi

4. Cayo Espanto

3. Cotton House

2. Charles Island

1. Medjumbe

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 500

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 466

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: