DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 237

DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 238

DünyayıKeşfet.net kadrosunu genişletip bir numaralı özgün içerik sağlayıcı / dağıtıcı olmayı hedefliyor. Dünya üzerinde ilgi çekici o kadar fazla şey var ki, günde binlerce makale dahi girsek dünyanın hızına yetişemeyiz. Dolayısıyla geniş bir kadroyla daha fazla içerik hedefleyerek yolumuza öyle devam edeceğiz ve dünyanın her köşesini birlikte tarayacağız. Amacımız araştırmacı ruhumuzu ortaya koyarak en iyi işi çıkarmak olacak. Bunun için de sitemize özgün içerikler ekleyebilecek istikrarlı arkadaşlara ihtiyacımız var.


DünyayıKeşfet.net’in içeriğini başta Dünya üzerinde gezilmesi / görülmesi gereken yerler, seyahat noktaları, ilgi çekici yerler veya dünyada yapılması gereken ilgi çekici şeyler olarak sıralayabiliriz. Ama bunların yanında bilim, teknoloji, internet dünyası, kültür sanat ve güncel her konu diyebiliriz.

Peki editörler ne yapacak? 
Editörler site içeriğine katkıda bulunarak özgün yazılar yazacak. 

Editörler bu işi bedava mı yapacak?
İnternette para kazanmak kolay değil ve bu iş her zaman el birliğiyle yapılır. Eğer internette içeriklerinizle belli bir yer edinirseniz kazanç sağlamak sizin isteğiniz dışında bile olabilir. Bunun için de sabır ve istikrar gerekli. Yine de kadromuzdaki herkes gibi bu işi gönüllülük esasıyla ve tutkuyla yaptığımızı unutmayalım. 

Nasıl İçerik Göndereceğim? Ne Kadar Göndermeliyim?
Editör olup içerik gönderebilmek için bir Google hesabınızın bulunması yeterli. İstediğiniz kadar içerik gönderebilirsiniz, bu işi tutkuyla yapan birinin günlük en az iki yazı göndereceğini tahmin ediyorum. Zaten bir yazı için minimum 10-15 dakikanızı bile ayırsanız yeterli. Tabi ne kadar içerik girerseniz sitenin gelişimi ve büyümesi için o kadar yararlı olur.

Nasıl Editörlük Başvurusu Yapacağım?

Özgün içerikli (kendi yazdığınız) yazınızı dunyayikesfetnet@gmail.com adresine göndermeniz yeterli.


Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Dünyanın En Yaratıcı 13 Otobüs Reklamı 0 460

Sizi yalnızca bir yerden bir yere götürme amacına sahip otobüsler artık eskide kaldı. Günümüzde otobüsler sıkça Billboardlar gibi reklam panoları olarak kullanılıyor. Türkiye’de bu yaratıcı reklam örneklerini küçük şehirlerde göremesek de İstanbul gibi büyük şehirlerimizde şirketler yaratıcı reklam için beyinlerini oldukça zorlamaya başladı. Listemizdeki bu 15 otobüs de Dünyanın farklı köşelerinde fotoğraflanmış en yaratıcı reklamlara ait. Sizi en çok şaşırtan otobüs reklamı hangisi oldu, listeye hep birlikte göz atalım.

1. Bern Havalimanı Otobüsü

©Neue Lgk, Bern ve Zürih, İsviçre

2. Çamaşır Deterjanı Reklamı

3. Kariyer Planlama Şirketi

4. Oyuncak Şirketi

5. Çöp Kamyonu

© GREY Amsterdam

6. Bir Isırık Daha

7. Absolut Vodka

©TBWACHİATDAY, ABD

8. National Geographic

9. Lütfen Yaya Geçidini Kullanın

10. Dr.Best Diş Fırçaları

© Kim Sokola & Julia Neumann

11. Bankamatik

© Fältman & Malmén, Stockholm, İsveç

12. Diyet & Bakım Şirketi

© Liat Azulay

13. Hayvanat Bahçesi

© Bates Y&R

Efsane Woodstock Festivali 2019’da Yeniden! 0 580

1969 yılının 15-18 Ağustos’unda yarım milyon insanı müzik ve barış teması altında buluşturan ve 1969’dan sonraki 20.yüzyıl müzik tarzını şekillendiren efsane Woodstock Festivalinin, 50.yıldönümü olan 2019’da tekrar düzenlenmesi planlanıyor. Yarım asırdan sonra 50.yıl ruhuyla tekrar Woodstock’ta bir araya gelme fikri, Rock’n Roll müzik tutkunu şimdiki gençliğin daha ilk dakikadan ilgisini çekmiş olmalı. Özellikle Rock müziğin temellerinin atıldığı 60’lı yıllarda ortaya çıkan grupları dinleyememiş olmak, o zamanlarda yaşamak isteyip de o havayı soluyamayan şimdiki nesil binlerce kişinin bu festivale yoğun ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. 69’dan sonra da düzenlenen fakat 2019 için özel bir 50.yıl organizasyonu planlanan Woodstock’ta efsane ’69 günlerini tekrardan yakalayabilmek çok da zor değil.

’69 yılında yaklaşık 450.000 müziksever ve “hippie” gençliğin, çadır ve karavanlarıyla katıldığı Woodstock’a 2019 yılında kaç kişi katılır bilemeyiz ancak müzik tarihine damga vuran ve büyük bir nesli temsil eden bu festivale düşünülenden daha büyük bir katılım olacağını söylesek yalan söylemiş olmayız. Özellikle bu önemli haberi sizler için yazarken heyecanlanan ben olmak üzere benimle aynı şeyleri hisseden binlerce kişinin Türkiye’den dahi şimdiden pasaport işlemlerine başlamak için sabırsızlandığını görür gibiyim.

New York’ta aynı yerde gerçekleşmesi düşünülen 2019 Woodstock’a hangi grupların ya da sanatçıların katılacağı henüz belli değil. 1969’da Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, The Who ve sayamadığımız bir çok efsanenin katılımıyla gerçekleşen festival, önümüzdeki 3 yıl boyunca çok konuşulacak konulardan biri olacak. Biz de festival ile ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız. Rock müzik ve Barışın simgesi Woodstock için takipte kalın!

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: