Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 721

Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 722

Bugüne kadar mimari konusuna dünyanın dört bir köşesinde çok farklı yaklaşımlar elbette olmuştur. Ama bazı mimarlar öyle ilginç tasarımlarla karşımıza çıkıyor ki, görenlere “yok artık bu kadar da olmaz” dedirttiriyor. Farklı fotoğraflardan derlediğimiz “Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev”e bir göz atalım.

1. Köpek Kafalı Ev

Bu ilginç ev hangi malzemeden yapıldı bilinmez ama köpek kafası şekli vermek sanırım hiç kolay olmamıştır. Köpeğin gözleri de birer pencere olsa gerek.

2. Eve İnen Uçak

Bu binayı tasarlayan aynı zamanda bir uçak mühendisi olmalı. Aksi takdirde bir eve uçak inmiş gibi veya komple uçak şeklinde gözüken bir bina yapmak herkesin harcı değil. Üstelik uçağın pervaneleri gibi duran kısım çok da güzel olmuş.

3. Gemi Tasarımlı Ev

Gerçek birer gemiden yapılan bir ev mi yoksa gerçekten gemi tasarımlı birer bina mı bilinmez ama tasarım o kadar hoş olmuş ki, sanırım herkes mahallesinde bir kaç gemi ev olsun isterdi.

4. Deniz Kabuğu

Bu muhteşem deniz kabuğu görünümlü ev çok fantastik birinin evi olsa gerek. Tasarım olarak, görsellik olarak çok hoş duran bir ev.

5. Ejderhalı Ev

Dünyanın en fantastik binalarından biri olmalı. Ejderha sarmış devasa bir bina sanırım sadece bir Asya ülkesinde olabilir.

6. Ters Dönmüş Bina

Bu evi bir çok yerde görmüş olabilirsiniz, düşünce olarak çok güzel. Yapımı da bir o kadar zor olmuş olmalı.

7. Piyano ve Keman

Belki de dünyanın en ilginç tasarımlı binalarından bir tanesi. Hem yapımı zor, hem düşünmesi zor. Bu binayı yapan mimarı tebrik edip ödüllendirmek gerek.

8. Dünyaya İnen UFO

Dünya dışı tanımlanamayan cisim şeklinde yapılan bu bina ormanda dolaşanları korkutmaya yetecek görünümde.

9. İlginç Bir Tasarım

Evi belli bir şekle benzetemesem de son derece güzel bir tasarıma sahip. Yaşanılası.

10. Dünyaya Düşen UFO

Dünyaya düşüp çakılan bir UFO’yu temsil eden bu mimari yapı çok güzel düşünülmüş ve başarıyla yerine getirilmiş bir tasarım. Bu binadan habersiz birinin, binayı gördüğü an bir UFO zannedeceğine bahse varım.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Barack Obama’nın Hedefi Mars’a İnsan Göndermek 0 381ABD Başkanı Obama, 2030 yılına kadar Mars’a insan gönderebilmek için özel firmalarla işbirliği yaptıklarını açıkladı. Obama, özel firmaların 2 yıl içinde ilk kez ISS’e astronot göndereceğini de söyledi.


ABD Başkanı Barack Obama, 2030 yılına kadar Mars’a insan gönderme hedefini gerçekleştirebilmek için özel firmalarla işbirliği yaptıklarını kaydetti.

CNN için kaleme aldığı yazısında Obama, ilk adım olarak kamu ve devlet işletmelerinin uzaydaki uzun vadeli misyonlar için astronotların kalabileceği yaşam alanları geliştirilmesinde işbirliği yapabileceğini ifade etti.

Obama, yayınladığı bildiride, Dünya yörüngesi dışındaki bu misyonların, insanların Dünya’dan uzakta nasıl yaşayabildiklerini öğreteceğini belirtti. ABD Başkanı, bu bilginin Mars’a uzun yolculuklar için zorunlu olduğunu söyledi ve özel işletmelerin 2 yıl içinde ilk kez Uluslararası Uzay İstasyonu‘na (ISS) astronot göndereceğini de belirtti.

225 milyon kilometrelik yolculuk

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, Ağustos ayında aralarında Boeing ve Lockheed Martin’in de bulunduğu altı işletmenin, habitatların geliştirilmesi çalışmasına katılacağını bildirmişti. Bu proje, astronotların uzaydaki uzun vadeli misyonlar ya da daha sonra başka bir gezegende konaklayabileceği yaşam alanlarını kapsıyor.

Mars’a gidebilmek için “uzun bir sıçrayış” gerektiğini kaydeden Obama, Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un “Bir insan için küçük ama insanlık için büyük bir adım” sözüne atıfta bulundu.

225 milyon kilometre uzaklıktaki gezegene yolculuk ve daha sonra insanların orada yaşayabilmesi büyük bir teknik ve mali çaba gerektiriyor. NASA, şu anda uzayın insanlı misyonlarla araştırılması kapsamında Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) taşıyıcı roketleri ve Ay, Mars ve asteroitlere insanlı uçuşlar için Orion uzay gemisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

89 bin euroya Mars’a 

ABD’li girişimci ve SpaceX şefi Elon Musk, Eylül ayı sonunda Mars’ta bir şehir kurma planlarını kamuoyuna tanıtmıştı. İlgilenenler devasa uzay gemileriyle, 89 bin euro ödeyerek Kızıl Gezegen’e gidebilecek.

Musk, ilk Mars gemisinin 2024 yılında kalkıp bir sonraki yıl gezegene varmasının hedeflendiğini söylemişti. Misyona hazırlık amacıyla 2018’de Mars’a insansız Dragon kapsülünün gönderilmesi planlanıyor. SpaceX‘ten henüz, Obama’nın planlarına yönelik bir açıklama gelmedi.

© Deutsche Welle

Dünyanın En Yaratıcı 13 Otobüs Reklamı 0 460

Sizi yalnızca bir yerden bir yere götürme amacına sahip otobüsler artık eskide kaldı. Günümüzde otobüsler sıkça Billboardlar gibi reklam panoları olarak kullanılıyor. Türkiye’de bu yaratıcı reklam örneklerini küçük şehirlerde göremesek de İstanbul gibi büyük şehirlerimizde şirketler yaratıcı reklam için beyinlerini oldukça zorlamaya başladı. Listemizdeki bu 15 otobüs de Dünyanın farklı köşelerinde fotoğraflanmış en yaratıcı reklamlara ait. Sizi en çok şaşırtan otobüs reklamı hangisi oldu, listeye hep birlikte göz atalım.

1. Bern Havalimanı Otobüsü

©Neue Lgk, Bern ve Zürih, İsviçre

2. Çamaşır Deterjanı Reklamı

3. Kariyer Planlama Şirketi

4. Oyuncak Şirketi

5. Çöp Kamyonu

© GREY Amsterdam

6. Bir Isırık Daha

7. Absolut Vodka

©TBWACHİATDAY, ABD

8. National Geographic

9. Lütfen Yaya Geçidini Kullanın

10. Dr.Best Diş Fırçaları

© Kim Sokola & Julia Neumann

11. Bankamatik

© Fältman & Malmén, Stockholm, İsveç

12. Diyet & Bakım Şirketi

© Liat Azulay

13. Hayvanat Bahçesi

© Bates Y&R

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: