Şehirler mi Kasvetli İnsanların Ruh Hali mi? 0 287

Şehirler mi Kasvetli İnsanların Ruh Hali mi? 0 288

İnsanoğlu bugüne kadar dünyanın dört bir yanında binlerce uygarlık kurmuş, binlerce şehir inşa etmiştir. Peki ya yaşadığımız şehirlere ne kadar özen gösteriyoruz? Veya hangi şehri benimseyip evimiz gibi gördük? Ya da kaç tane şehir bize yaşama sevinci aşılayıp hayatın renklerini yansıtabildi? Sokaklar insanların hayatıdır, yaşadığımız yer dört duvar arasından ibaret olmamalı. Aksine yaşamın tadını sokaktan almalıyız. Güney Afrika Cumhuriyetinin başkenti Cape Town’da bulunan Bo-Kaap bölgesi sokaklara hayat veren renkleri içinde barındırıyor. Zaten en doğrusu da bu değil mi? Şehirler mi kasvetlidir, insanların ruh hali mi?

Bo-Kaap, Cape Town – Güney Afrika Cumhuriyeti

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 500

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 466

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: