Alaska’lı Yeni Dinozor: Nanuqsaurus 0 302

Alaska’lı Yeni Dinozor: Nanuqsaurus 0 303

Alaska ve Kanada arasındaki bölgede yapılan yeni araştırmalarda ortaya çıkan dinozor fosili, Nanuqsaurus adlı yeni bir dinozor alt türünün varlığı hakkında bilgi sahibi edinmemizi sağladı. T-Rex’in yarısı kadar olduğu belirtilen dinozorun ise T-Rex’in kuzeni olduğu söylenmekte. Dinozor dünyasının en yırtıcı türü olan Tyrannosaurus Rex, ortalama boyu ve güçlü çeneleri ile ünlü bir etçil olarak biliniyor. Kuzeni Nanuqsaurus’un boyunun T-Rex’in yarısı kadar olması ise Alaska civarındaki soğuk iklim koşullarına bağlanıyor. Bu yeni dostumuz da en az Rex kadar saldırgan olsa gerek, özellikle o iklim koşullarında yaşamanın çok zor olduğu düşünülürse..

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 500

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 466

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: