Lightroom Kullanarak Fotoğraflarınızı 5 Dakikada Nasıl Etkileyici Yapabilirsiniz? 0 735

Sosyal medyanın son derece yoğun kullanıldığı bir dönemde insanlar gerek telefonuyla, gerek fotoğraf makinesiyle çektikleri sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Fakat bazı hesaplar fotoğraflarını etkileyici hale getirerek binlerce beğeni kazanmayı başarabiliyor. Peki nasıl oluyor da hiç bir fotoğraf makinesiyle elde edilemeyen o etkileyici görüntüleri elde ediyorlar?

Fotoğraf çektiğimiz zaman telefonumuzun ya da fotoğraf makinesinin bize verdiği görüntü “ham görüntü” diye tabir edilir. Instagram’da, Pinterest’te, Facebook’ta ya da diğer mecralarda gördüğümüz o “çok etkileyici” fotoğraflar ancak program kullanarak elde edilebiliyor. Bir çok kişi bu hesapların fotoğraflarını telefonunda bulunan uygulamalarla düzenlediğini düşünür fakat genellikle yanılıyorlar. Telefon uygulamalarında bulunan programlar ne kadar uğraşılsa da istenileni vermiyor. Haliyle saatlerce uğraşıp da düzenlediğinizi düşündüğünüz fotoğraflar o kadar uğraştan sonra size güzel gelse bile yalnızca amatör birer çalışma olmaktan öteye gidemiyor.

Adobe Lightroom ise bize bu fotoğrafları profesyonelce düzenleme imkanı sunuyor. Her ne kadar bitmiş halini fazla beğenmesek de, kısa sürede fotoğrafı büyük ölçüde “ham görüntüsünden” kurtardığı için “YuriFineArt” adlı kanalın hazırladığı İngilizce videoyu izleyerek en azından programda kullanılan basit adımlara aşina olabilirsiniz.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Pokemon GO Android APK’sı Nasıl İndirilir? 0 381

Pokemon GO‘yu android mobil cihazınıza indirip oynayabilmek için APK dosyasına ihtiyacınız var. APK dosyasını telefonunuza yükleyip kurduktan sonra oyunun serverlarına erişmeniz mümkün. Oyun henüz Türkiye’de oynanmadığı ve indirmeye açılmadığı için bazı zamanlar donma ve serverdan atma gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Fakat şu anda Pokemon GO oynamak için orjinalini beklemek ya da APK’sını indirmekten başka bir çaremiz yok.

Pokemon GO oyununu Türkiye’de elde edip oynayabilmek için iki yol bulunuyor. İlki Türkiye’de piyasaya sürülmesini beklemek ve mobil mağazalardan ücretsiz elde etmek. (Fakat bu bekleyişin ne kadar süreceği belli değil.) İkinci yol ise APK yoluyla telefonunuza yükleyip kurulumu yaparak oynamaya başlamak.

Biz şu an ikinci yol olan APK ile kurulum yöntemini Android telefonlar için gerçekleştireceğiz. İlk yapacağımız işlem APK dosyasını telefonumuza aktarmak. Bunun için eğer bilgisayar kullanacaksak “APKPure.com” sitesine gidip Pokemon GO’nun 58 mb büyüklüğünde olan APK dosyasını bilgisayarımıza indireceğiz. Eğer telefon üzerinden indirme işlemi yapacaksak https://apkpure.com/pok%C3%A9mon-go/com.nianticlabs.pokemongo adresine tıklayıp buradan APK’yı telefonumuza indireceğiz.

Buradaki maksadımız APK dosyasının, oyunu oynayacağımız telefonda yer almasını sağlamak.

Eğer bilgisayar kullandıysak USB yoluyla dosyayı telefonumuza atıyoruz. Telefondan indirdiysek zaten şu an telefonumuzda APK dosyası mevcut demektir. APK dosyasını açıyoruz ve kuruluma başlamak için bizden izin istiyor. (Bu kısımda vereceğiniz izin tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.) Kuruluma izin verdikten sonra yükleme başlıyor ve bitince Google hesabımızla oyuna giriş yapıyoruz.

Mobil Uygulama ile Uçak Biletinizi Hızlı ve Pratik Bir Şekilde Alın: Ucakbileti.com 0 350Türkiye’de yurtiçi veya yurtdışına uçakla seyahat etmek istediğinizde, en uygun uçak biletini bulmak için detaylı bir araştırma yapmak zorundasınız. Detaylı araştırmanın en iyi yolu da uçak biletleri fiyatlarını karşılaştırmaktır.

Günümüzde hemen hemen herkes işlerini ve ihtiyaçlarını internet üzerinden gerçekleştirmekte ve günlük işlerin bir çoğu internet üzerinden yapılabilmektedir. Uçak bileti ararken de havayolu şirketlerinin kendi web sitelerini kullanıp uygun uçak bileti arayabiliyoruz ancak hem ucuz bilet bulmak için, hem de uçak biletlerini ve havayolu şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırma yapmak için “Ucakbileti.com” gibi güvenilir bir site daha var. Bilet alırken güvenli bir şekilde fiyat karşılaştırması yaparak satın almanız mümkün.

Aynı zamanda cep telefonları ve diğer mobil cihazlar da hayatımızda önemli bir yer kaplamakta ve herkes ihtiyaçlarını mobil cihazlardan kolayca karşılayabilmekte. http://www.ucakbileti.com mobil arayüzü ve uygulamalarıyla tüm mobil cihaz kullanıcılarına da hitap etmekte.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.larya.ucakbiletcomapp adresinden indirilebilen Ucakbileti.com Android uygulaması ile uçak biletlerinizi sorgulayabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları için de https://itunes.apple.com/app/ucak-bileti-ucakbileti.com/id1061879250 adresinden iPhone cihazınıza Ucakbileti.com uygulamasını indirebilirsiniz.

Mobil uygulamalardan uçak bileti almayı çok kolay bir hale getiren Ucakbileti.com ‘dan farklı havayolu firmalarının uçuş bilgilerini ve bilet fiyatlarını kolaylıkla görüp karşılaştırarak satın alabilirsiniz.

Bilet fiyatları, uçak rezervasyonu, yurt dışı biletleri, ekonomik biletler, online bilet avantajlarını listeleyen tek ekranda görebilme imkanı sunan bir uygulama olan Ucakbileti’ni iPhone ve Android uygulamaları ile dünyanın tüm uçuş noktaları için kullanabilmeniz mümkün.

Ucakbileti.com ile gidiş ve dönüş en uygun biletleri farklı havayollarından alabilir; Aktarmalı, direkt, ekonomik biletleri ve iptal edilebilir uçuşları, kalkış-varış saatlerine, havayolu ve havalimanına göre listeleyebilirsiniz.

En uygun uçak biletini karşılaştırmalı şekilde bulabileceğiniz Ucakbileti.com’da yapılan kampanyalar ve düşük biletleme ücretleri sayesinde online olarak en ucuz bileti alabilirsiniz. Aynı zamanda rezervasyon yapabilme ve indirim kuponu kullanabilme imkanlarıyla hesaplı uçmanıza olanak sağlaya Ucakbileti.com’un kullanıcı dostu arayüzü ile hızlı bir şekilde bilet satın alabilirsiniz.
Uçak bileti almanın kolay ve ucuz yolu Ucakbileti.com ile bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonlarınızdan  THY, Atlasjet, Pegasus, Anadolujet, Onurair gibi farklı birçok havayolu şirketinin bilet fiyatlarını karşılaştırarak dilediğiniz bileti en uygun fiyata anında satın alabilirsiniz.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: