Bu Yazı Antalya’da Geçirmeniz İçin 6 Neden 0 248

Bu yaz rotanızı Antalya’ya çevirecekseniz sizin için en güzel yerleri listelediğimiz bu içeriğimize mutlaka göz atın! Çünkü Antalya’da geçirdiğiniz zamanı çok daha verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak! Başlayalım mı?

1- Oymapınar Gölü

Muhteşem bir manzaraya sahip Oymapınar Gölü eşsiz bir orman ve dağ manzarası da içeriyor. Üstelik ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Gölde eşsiz bir tekne turu yapma şansınız var. Trekking, piknik ya da kamp için de harika bir seçenek olduğu bilgisini aktaralım.

2- Kaputaş Plajı

Evet, Antalya’da muhteşem plajlar var ancak mutlaka görmenizi istediğimiz plaj Kaputaş! Kaş ile Kalkan arasında bir sahil yolu var ve bu plaj da sahil yolunun üzerinde bulunuyor. Turkuaz renginde denizi, serin suyu ile gerçekten görülmeye değer bir plaj olduğunu gördüğünüz ilk dakikada anlayacaksınız.

(Kanyon ağzında, yer altı suyu kumlar üzerinden denizle buluşuyor. Kaputaş pLajı’nda denizin biraz daha serin olması bundan kaynaklanıyor.)

3- Arykanda Ören Yeri

Elbette Antalya sadece gece hayatı ve muhteşem denizinden ibaret değil. Tarihe meraklı olanlar da rotasını bu bölgeye çevirebilir. Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Arykanda Ören Yeri de bulunuyor. Tarihi kalıntılar gerçekten zamanda yolculuk yapmanızı sağlayabilir. Etkileyici bir ortam olduğu bilgisini de aktaralım.

4- Gökbük Kanyonu

Manzara ve doğa mı istiyorsunuz? Gökbük kanyonu sizi manzaraya da doğal güzelliğe de doyurur. Kanyonu özel kılan pek çok unsur var. Biri nesli tükenmekte olan yabani hayvanların bu bölgenin çevresinde yaşıyor olması! Bir diğer husus da endemik bitki türü bakımından çok zengin bir bölge olmasıdır. Suyun dinlendiren sesi de cabası… E daha ne olsun?

5- Manavgat Şelalesi

Antalya’nın yakan güneşinden sıkıldığınız an Manavgat Şelalesi’ne gidebilirsiniz. Serinlerken aynı zamanda muazzam bir doğal güzelliği seyre dalma şansını da elde edeceksiniz. Su 5 metrelik bir falezden akıyor.

6- Dim Çayı

Öyle dinlendiren bir atmosfer ki, Dim Çayı sizi kendine hayran bırakacak. Suyun üzerine atılan masalarda ayaklarınızı suyun içerisine sokarak dinlenebilir ve muazzam bir atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Bonus Bilgi:

Eğer Tatilsepeti.com adresine tıklarsanız Antalya otelleri fiyatları ve erken rezervasyon indirimlerini görebilirsiniz. Hatta rezervasyon işleminizi yaparak tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Seul’ün Üç Teraslı Mimari Yapısı: Yeni Amorepacific Merkezi 0 429

Mimari Değerlendirme

Kullanışlılık9.2
Konum9.7
Görsellik7.1
8.7 out of 10

Geçtiğimiz günlerde fotoğrafçı Laurian Ghinitoiu’nun fotoğraflayıp paylaştığı Güney Kore’de bulunan Seoul‘ün akılcı ve sembolik binalarından biri olan Amorepacific isimli kozmetik şirketinin yeni yerleştiği genel merkezine ait olan bina, mimarisinin sade olmasına rağmen hoş ve akılcı çözümlerle inşa edilmiş. 7 bin kişilik devasa bir yapıdan oluşan binanın 7 bodrum katı ve 22 adet katı bulunuyor. 5, 11 ve 17.katlarda üç adet çatı bahçesi ve terası bulunan binanın bahçe kısımları aynı zamanda binanın akılcı bir şekilde güneş ışığı, dengeli bir şekilde rüzgar ve temiz havayı içeri almasını sağlıyor. Bu şekilde ara katlarda bulunan bahçe ve terasların da gerçek birer bahçe ve teras olarak kullanılabilmesini sağlıyor.

Seul, Güney Kore’nin başkenti ve 10 milyonun üzerinde nüfusuyla ülkenin en büyük metropol şehridir ve Kore’liler tarafından Seul şehir planlamasına son derece önem verilmektedir.

Araç Kiralamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı 0 485

Antalya Araba Kiralama için Doğru Tercih Enterprise

Toplu taşıma hayatımıza büyük kolaylık sağlasa da kişisel araba belli zamanlarda kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun geçen iş hayatı ile birlikte kısıtlı zamana sahip olmanın getirdiği bir sonuç olarak zamanı doğru kullanmak oldukça önemli bir detay. Kısıtlı zamanı iyi değerlendirebilmek isteyenler de toplu taşıma araçlarında harcanan zamanı şahsi araçlarla giderebiliyorlar. Bunun için bir araba sahibi olmaya gerek yok. Uygun fiyatlarla araç kiralama seçeneği ile siz de kısıtlı olan zamanınızı daha doğru değerlendirebilirsiniz.

Araç kiralama, uzun dönem kiralama modelleri ile kullanıcıyı bir araç sahibi olmanın getirdiği yükümlülüklerden ve sorumluluklardan da kurtarıyor. Taşıtınıza ait bir takım sigorta ödemeleri, vergiler ve diğer bakımlar, kiralama firması tarafından kontrol altına alınıyor.

Araç Kiralamak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Geçici süre ile bir taşıt kiralamak pek çok açıdan işi kolaylaştıran bir çözüm fakat bu işlem her zaman kolay olmuyor. Standartlarınıza birebir örtüşen, uygun bir fiyata sahip olan araba bulabilmek hatta belki farklı bir şehirde kiralama işlemi yapıp teslimi bambaşka bir şehirde yapmanın çok mümkün olabileceğini düşünmüyor olabilirsiniz. Enterprise Rent A Car firması ile tüm bu işlemleri yapmak çok kolay. 85 ülkede 9000 ofisi ile hizmet veren marka, kullanıcıların güvenli ve hızlı çözümler üretmeye devam ediyor.

Online veya telefonla bilgi alıp istediğiniz tarihlerde rezervasyon yapabileceğiniz sistemle araba kiralama konusunda en fazla tercih edilen markalardan biri olan Enterprise, Türkiye’de bulunan 52 ofisi ile kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. 52 farklı ofis ile aracınızı istediğiniz ofisten alıp başka bir şehirdeki ofiste teslim edebilme özgürlüğünü yaşayanlar arasına katılabilirsiniz. Onlarca farklı araba modeli arasından standartlarınıza en uygun aracı uygun fiyata ve güvence ile kiralamak çok kısa bir zaman alıyor.

Antalya Araba Kiralama 4 Farklı Ofis ile Hizmetinizde

Antalya hem tatilciler tarafından hem de iş adamları tarafından fazlaca tercih edilen bir şehir. Sıklıkla gittiğiniz bir şehir olsa bile şehir içerisinde ulaşımı sağlamak yabancılar için oldukça zor. Şehri ziyaret ettiğinizde Antalya araba kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hava alanında dış hatlarda 2 iç hatlarda 1 ofisi bulunan Enterprise Rent A Car ile uygun fiyatlar ve güvenceli araba kiralama, düşündüğünüzden çok daha kolay.

Antalya Side bölgesinde de bulunan başka bir ofisle hizmete devam eden marka, kullanıcıların güvenli ve hızlı bir şekilde seyahat etmelerini sağlıyor. Siz de kısa süreli veya uzun süreli kiralık araç ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde gidermek için enterprise.com.tr adresinden seçeneklere göz atabilir, seçtiğiniz araba modelini kolayca kiralayabilirsiniz.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: