Dünya’nın Uydusu Ay’ı Evde Dekor Olarak Kullanmak 0 252

Dünya’nın Uydusu Ay’ı Evde Dekor Olarak Kullanmak 0 253

Tayvan’lı tasarım firması Acorn Studio, geçenlerde yeni bir aydınlatma sistemi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Ay’ın birebir kopyasının küçültülmüş hali olan bu aydınlatmalar, hem dekor olarak hem ışık olarak son derece yenilikçi gözüküyor. İnsanların Ay’a bakarken dinlendirici bir etkiye kapıldıklarını belirten şirket, şunları kaydetti:

“İnsanların hayal kurarken zengin düşünmelerini sağlayan bazı objeler vardır, bunlardan biri de gökyüzünde asılı duran Ay’dır. Biz insanların oturma odalarında, stüdyolarında eskiden beridir var olan geleneksel dekorasyondan uzaklaşıp daha yenilikçi fikirler geliştirmek istiyoruz. Ay ise, her zaman insanlık tarihinde ilahi ve büyüleyici bir sembol olmuştur.”

El yapımı bu Ay fenerleri cam elyaftan yapılmış ve odanızı aydınlatmak için mükemmel bir seçenek gibi gözüküyor. Ay temalı aydınlatma sistemlerinin 3.2 inç ile 23.6 inç arasında 7 farklı boy seçeneği mevcut. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuzey Kutbundaki Esrarengiz Altın Yumurta 0 628

Kuzey Kutup Bölgesine yakın bir bölgede İsveçlilerin Lapland’da bir kasabada kurduğu bu altın renkli yumurta benzeri yapı ilk bakışta son derece esrarengiz gelmekle beraber o muhteşem doğanın tam ortasında nasıl bir işleve sahip olduğunu merak eden bir tek ben değilim sanırım. Oldukça tuhaf gözüken bu yapı aslında yalnızca İsveçlilerin beyin yapılarını ve karakterini sergileyen küçük bir mimariden ibaret.

Peki bu mimari altın yumurta tam olarak ne işe yarıyor? Bu yumurtanın aslında sosyal bir işlevi bulunuyor. Yakındaki kasaba halkının bu yapıya geldiğinde birbirleriyle diyalog kurup sıcak sıcak oturmalarını sağlıyor. Burası aynı zamanda bir sauna. Karların ve soğuğun ülkesi İsveç’te bulunan bu küçük sıcak ortam, insanlar için bir çok açıdan kullanışlı olabilecek şekilde Mats Bigert ve Lars Bergström tarafından tasarlanmış.

İşlevleri dışında aynı zamanda bir anıt görevi de gören altın yumurta, eskiden demir madenine ev sahipliği yapan bu kasabanın yeniden doğuşunu simgelemiş. 5 metre boyu ve 4 metre eni olan, dışı aynalı altın kaplama ve paslanmaz çelik olan bu yapı, aynı zamanda tamamen taşınabilir 69 adet parçadan oluşuyor.

 

Etiyopya’daki Kabilede Yaşayan Kadınların Şaşırtıcı 9 Fotoğrafı 0 699

Dünya üzerindeki her kültürün kendine özgü gelenekleri ve inanışları vardır. Bu hem kadın için, hem erkek için yüzyıllar boyunca gelişmiş toplumsal bir tutumdur. 2017 yılında insanların büyük bir kısmı modern şehirlerinin içine hapsolmuş yaşarken, bazı bölgelerde eski gelenekler, yaşantılar ve ritüeller devam etmekte. Özellikle Afrika’da hayatını sürdüren bir çok kabile toplumu mevcut. Aşağıda fotoğraflarını verdiğimiz kadınlar ise Etiyopya’da üç farklı kabilede yaşayan kadınlar ve kameraya korkutucu poz veren de var, sevgi dolu poz veren de. Ortak noktaları ise hepsinin doğal olması. Onları yaşadıkları yerde fotoğraflayan fotoğrafçı Omar Reda, bu portre serisinin bir çoğunun Güney Etiyopya’ya yaptığı en son seyahatinde, Omo Vadisinde çekildiğini aktarmış.

Fotoğrafçı Reda, 3 farklı kabilenin de kendine has yaşantıları, kültürleri ve ritüelleri bulunduğunu söylese de, üçünün de benzersiz bir şekilde dekorasyon sanatına önem verdiğini aktarıyor. Bu kişisel dekorasyonların kişinin güzelliğini ve benzersizliğini ön plana çıkardığını düşünüyor.

Omar Reda‘nın kişisel web sitesine gitmek için tıklayın.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: