Fotoğrafçıların Kesinlikle İzlemesi Gereken Belgesel: The Photographers 0 300

Fotoğrafçıların Kesinlikle İzlemesi Gereken Belgesel: The Photographers 0 301

Fotoğrafçılığa uzaktan, yakından veya çok çok ucundan bile merakınız varsa, kesinlikle izlemeniz gereken belgesellerden biri de, National Geographic fotoğrafçılarını ele alan The Photographers belgeseli. National Geographic’in dünyaca ünlü fotoğrafçılarının, dünyanın en ünlü fotoğraflarını çekerken neler yaşadıkları, ne hissettikleri, aslında bizim fotoğrafa bakarken aklımıza gelmeyecek bir çok şeyi anlatan bu belgesel, vermek istediği duygu bakımından da uzun metrajlı bir film kadar etkili olabiliyor.

Eski bir belgesel olan The Photographers, dünyanın en başarılı, ödüllü veya National Geographic dergisinin kapağına çıkmış fotoğrafların nasıl çekildiğini anlatıyor. Günümüzde internetle pek alakası olmayan, pek dergi kitap okumayan insanların bile en az bir kere gördüğü dünyaca ünlü fotoğraflar, en başarılı fotoğrafçıların bir arada bulunduğu National Geographic ekibi tarafından çekiliyor. Tabi bu çekimlerin yapıldığı seneler öncesi de aynı zamanda yine Nat Geo ekibi tarafından kameraya alınmış. Dünyaca ünlü fotoğrafların çekilirken sizin o an videosunu izlemeniz gerçekten garip bir his. Ayrıca fotoğrafçıların konusuna dahil ettiği kompozisyonlar, duyarlılık içeriyor. Afrika’da aç kalan çocuklardan yaşam alanı bulamayan hayvanlara kadar bir çok konuyu fotoğraflarında işlemişler.

Fotoğrafçıların, özellikle de Nat Geo fotoğrafçılarının fotoğraf çekerken neler yaşadıklarını merak ediyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir belgesel.

İzlemek isteyenler için Dailymotion’dan:


Belgesel NG – Fotoğrafçılar paylaşan: amigravedat

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 380

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 339

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: