Otel Rezervasyonlarını Ucuza Getirmenin Yolları 0 325

Otel Rezervasyonlarını Ucuza Getirmenin Yolları 0 326

Yaz gelince bir çoğumuzun okulu, işi de tatile giriyor. Yaz tatilinde çalışmak durumunda olsanız bile genellikle yıllık izin gibi uzun izinleri yaz mevsiminde almak istersiniz. Bütün bir sene çalışıp tatil yapacaksanız da iyi bir tatil olması için elinizden geleni yaparsınız. Bu durumda oteller devreye girer ancak tatiliniz belli olduktan hemen sonra tatile çıkmanız hem otellerde yer bulamamanıza, hem de çok çok pahalı bir tatil yapmanıza sebep olur. Hatta otel fiyatlarının tavan yapmasından dolayı tatilinizi bile kısa tutmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak tatilinizi hem rahat yapmanın, hem de ucuza getirmenin yolları mevcut. Bunun çok çok fazla yolları olmasa da, belli bir oranda bütçenize çok katkılar sağlayabilecek önemli püf noktaları bulunuyor. Tatile çıkmadan genellikle bir ya da iki gün önce harekete geçtiğimiz aşikar. Bu zamanı da kısaltabilecek çok önemli noktalar mevcut. Bu noktalara değinelim o zaman ve başlayalım.

İlki, tatilinizi planlamak ve tatil bitene kadar bu planlar dahilinde hareket etmek. Otellerde bir, iki ay ve hatta daha öncesinden yapılan rezervasyonlarda çok ucuz fiyatlar alabilmek mümkün. Yaz tatili başlamadan daha önce yapılan rezervasyonlarda hem istediğiniz gün, hem de cebinize uygun bir tatil yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için ise erken rezervasyon yaptırmalısınız. Yani bütün bir yaz tatilinde yapmak istediklerinizi önceden belirleyip sağlam bir plan yapmalısınız.

İkincisi, çok yoğun olabilecek zamanlara (bayramlar vs.) ve genellikle haftasonlarına rezervasyon yaptırmamak. Eğer sizin için hafta sonunda tatil yapıp bütün bir haftasonunu otelde geçirmek çok da önemli değilse yapacağınız planda komple hafta içini alıp rezervasyonunuzu hafta içine yaptırmak tatilinizin bütçesini önemli bir oranda düşürebilir. Aynı şekilde bayramlar ve şu anki yaz tatili gibi ramazan sonrası yoğun olabilecek zamanlara elinizden geldiğince rezervasyon yaptırmayın, planlarınızda bayram dışına kaydırma yapmak bütçeniz için daha elverişli olacaktır.

Unutulmaması gereken tek şey, oteller müşterilerini erken bulmak ister ve odaların boş kalma ihtimaline karşı erken rezervasyonda daha ucuz fiyat belirlerler. Daha uygun fiyatlara daha uzun tatil yapabilmek için planlı davranıp rezervasyonu daha önceden yaptırmak en mantıklısı.

EKONOMİK TATİL REHBERİNE GÖZ ATIN:

Tıklayın: Ekonomik Tatil Rehberi – Herkes Tatil Yapabilir!

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuzey Kutbundaki Esrarengiz Altın Yumurta 0 656

Kuzey Kutup Bölgesine yakın bir bölgede İsveçlilerin Lapland’da bir kasabada kurduğu bu altın renkli yumurta benzeri yapı ilk bakışta son derece esrarengiz gelmekle beraber o muhteşem doğanın tam ortasında nasıl bir işleve sahip olduğunu merak eden bir tek ben değilim sanırım. Oldukça tuhaf gözüken bu yapı aslında yalnızca İsveçlilerin beyin yapılarını ve karakterini sergileyen küçük bir mimariden ibaret.

Peki bu mimari altın yumurta tam olarak ne işe yarıyor? Bu yumurtanın aslında sosyal bir işlevi bulunuyor. Yakındaki kasaba halkının bu yapıya geldiğinde birbirleriyle diyalog kurup sıcak sıcak oturmalarını sağlıyor. Burası aynı zamanda bir sauna. Karların ve soğuğun ülkesi İsveç’te bulunan bu küçük sıcak ortam, insanlar için bir çok açıdan kullanışlı olabilecek şekilde Mats Bigert ve Lars Bergström tarafından tasarlanmış.

İşlevleri dışında aynı zamanda bir anıt görevi de gören altın yumurta, eskiden demir madenine ev sahipliği yapan bu kasabanın yeniden doğuşunu simgelemiş. 5 metre boyu ve 4 metre eni olan, dışı aynalı altın kaplama ve paslanmaz çelik olan bu yapı, aynı zamanda tamamen taşınabilir 69 adet parçadan oluşuyor.

 

Araç Kiralamanın En Ucuz ve En Kolay Yöntemi 0 475

Eskiden olduğu gibi bir araca ihtiyacımız olduğunda dışarı çıkıp araç kiralama şirketlerinin hepsini dolaşmıyoruz. Günümüzde uçak bileti, otobüs bileti almaktan, bir taksi çağırmaktan tutun, araç kiralamaya kadar her tür ihtiyacımızı internetten karşılayabiliyoruz. Bu gereksinimler internetten karşılanabildiği için haliyle bu gibi firmalar fazlasıyla arttı ve internette aynı zamanda bir rekabet ortamı oluştu. Eskiden çok daha yüksek ücretlerde kiralanabilen araçlar, şimdi daha uygun fiyatlı ve daha güvenilir.

Geleneksel araç kiralama şirketlerinin uyguladığı yöntemlerden uzak, yeni nesil araç kiralama şirketleri müşteriye ve müşteriye verdiği hizmete daha fazla önem veriyor. Haliyle internetten araç kiralamak dahi eski yöntemlere göre çok çok daha güvenilir ve kesinlikle daha kolay. Aslına bakarsanız bir araç kiralamak, uzun vadede çoğu zaman araç satın almaktan daha avantajlı. Örneğin ayda 3-4 kere uçakla seyahat eden biriyseniz havalimanlarına gidip gelirken kiralık araç kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Otorento.com.tr’den araç kiralarken “araç kiralamak gibi çok kolay bir konuyla ilgili” zaman kaybetmeyeceksiniz. Otorento’nun kolay ve açıklayıcı arayüzü sayesinde neredeyse hiç zaman harcamadan araç kiralamanız mümkün. Aracı alacağınız, bırakacağınız yerleri seçme şansınız var. Ayrıca eskisi gibi aracı almak için herhangi bir yerde bulunmanıza da gerek yok. Otorento araç kiralama hizmeti olarak aracı evinize veya işyerinize bile getiriyor. Örneğin Otorento’nun Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız ve aracı havaalanında teslim alacaksanız Otorento tabelası ile karşılanıp aracınızı direkt havalimanından teslim alabilirsiniz.

Kısacası araç kiralama için en uygun fiyatlarla en çok hizmeti veren firmalardan biri olan Otorento, araç kiralama konusunda yapmanız gereken tüm işlemleri yalnızca 3-4 tıka kadar azaltıyor ve zamandan bolca kazanmanızı sağlıyor. Özellikle çok fazla seyahat eden kişiler için havalimanı teslim ve alma seçenekleri, eve kadar teslim seçenekleri ile Otorento araç kiralama hizmetini müşteri için en kolay şekilde sunuyor. Araçların bir o kadar ucuz olması ise tamamen rekabet kaynaklı. Ucuz olmasının yanı sıra bazı zamanlar %50’ye kadar indirimli araç kiralamak mümkün olabiliyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: