Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 308

Rock’n Roll Diyerek Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanan Marshall 0 309

53bc57a67fcf907a6e78de17135593cb
Marshall denince aklımıza geçtiğimiz yüz yıllık süreçte müziğe damgasını vurmuş bir marka gelmekte. Ama Marshall amfilerini üreten o büyük marka, önümüzdeki günlerde akıllı telefonuyla piyasaya damgasını vuracak gibi görünüyor. Zira Marshall, yeni üreteceği akıllı telefonunda sizin de tahmin edeceğiniz gibi Marshall tadında ses kayıt cihazı, hoparlörler ve kulaklıklar kullanacak.

Marshall London adıyla piyasaya çıkacak olan cihazda 2 farklı kulaklık çıkışı bulunacak, ek olarak da özelleştirilmiş Marshall amfisi kullanılacak. Bu şekilde aynı anda iki farklı şarkıyı iki farklı kulaklıktan ya da tek şarkıyı aynı anda iki kulaklıktan dinlemek mümkün olabilecek. Marshall’ın yeni telefonu özellikle müzikle ilgilenen kesimin aşırı talep göstereceği bir telefon olacak gibi duruyor.

London’ın teknik özelliklerine gelecek olursak:

4,7 inç 1280×720 piksel IPS LCD ekran * 64 bit Snapdragon 410 işlemci * 16 GB Hafıza * Mikro SD kart ile genişletilebilir
2 GB RAM * Arkada 8 megapiksel, önde 2 megapiksel kamera * Wolfson DSP

Bu teknik donanımlar yeni piyasaya çıkacak bir telefon için pek yeterli gözükmeyebilir ancak bu açığı kapatacak olan en büyük şey Marshall’ın yazılımları, arayüzleri ve kaliteden ödün vermeyen ses donanımları. Kesinlikle tam bir müzik telefonu.

 

marshall_london_1040_display_lev-1024x768

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Uzakrota Travel Summit 18 Kasım’da Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 0 339

25 Mart’ta gerçekleşen, 32 konuşmacı ve 400 kişinin katılımıyla tamamlanan tematik etkinlik Uzakrota Turizmde Pazarlama Zirvesi sonrasında yeni etkinliğimiz olan Uzakrota Travel Summit ile tekrar karşınızdayız.

Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı bir alan tercih ederek Işık Üniversitesi Maslak kampüsü içerinde, 2 salonda 45 konuşmacı, 700 sektör profesyoneli ve bloggerin katılımının yanı sıra oluşturulacak B2B ve Fuaye alanları ile de yeni işbirliklerinin oluşturulmasını sağlayacak.

GAP Bölgesi Kalkınma İdaresi markası Mezopotamya‘nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte;
 
Sabre Türkiye Ülke Müdürü Altuğ Bekdemir,
Skyscanner Türkiye Genel Müdürü Murat Özkök,
Emirates Airline Türkiye-Romanya-Bulgaristan Genel Müdürü Bahar Birinci,
TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan,
Singapore Airlines Türkiye Pazarlama Müdürü Derya Pekruh Gerçeker,
Malezya Turizm Ofisi Genel Müdürü Çağrı Sağlık,
Air Canada Türkiye Genel Müdürü Nedime Konuksever,
Borajet Airlines Genel Müdür Yardımcısı Onur Akgül,
AtlasGlobal Airlines Gelir Yönetimi Başkanı Nevzat Arşan, Enuygun Kurucusu Çağlar Erol,
Conde Nast Traveller Genel Yayın Yönetmeni Çiler İlhan,
Wirecard Genel Müdürü Dündar Özdemir,
Jules Verne ve Jabiroo Genel Müdürü Ayşe Yağcı,
TUYED Genel Başkanı Kerem Köfteoğlu,
Gruppal Kurucu Ortağı Mehmet Can Koruyan,
Jolly Tur Pazarlama Direktörü Cüneyt Baycan,
Seozeo kurucusu Yiğit Konur

gibi 40’a yakın firmanın konuşmacı olacağı etkinlik, turizm şirketleri için “Turizmde Dijital Dönüşüm Nasıl Sağlanır?”, “İş Dünyasına Yenilikçi Seyahat Pazarlama Çözümleri”, “Yeni Bir Akım, Duygusal Turizm; Deneyim, Gurme ve Macera”, “Havayolu Endüstrisi ve Analizler”, “Dijital Teknoloji Sayesinde Otel – Müşteri İlişkileri” ve “Online Seyahat Pazarının Geleceğini Şekillendirecek Teknoloji Trendleri” gibi birçok konu detaylı bir şekilde ele alınacak.


Detaylar için: Uzakrota Travel Summit

Apple Markası Otomobil Üretimi Çalışmalarına Devam Etmek İstiyor 0 345

Her ne kadar resmi olarak açıklanmasa da Apple’ın bir süredir kendi otomobilini üretmek için çalışmalar yaptığını biliyoruz. Peki bu çalışmalar ne durumda ve ileride bir Apple Car görebilecek miyiz?

Gelen son bilgilere göre Project Titan adıyla da bildiğimiz Apple’ın araba projesi tamamen sonlandırılmış değil. Şirketin otomotiv ekibine otomatik pilot özelliğinin uygulanabilirliğini kanıtlamaları üzere 2017 yılının sonuna kadar zaman tanıdığı söyleniyor.

Ekibinden gelecek raporlar doğrultusunda nihai kararını verecek olan şirketin kendi arabasını oluşturmayı şimdilik düşünmediği, ancak gelecekte yine kendi arabasını geliştirmeye dönebileceği ya da otomotiv sektöründeki bir iş ortağı ile yola devam edebileceği de bilgiler arasında yer alıyor.

Yaklaşık bin kişilik bir ekibin, gerçek dünya ortamında projenin otonom programları, görüntüleme sensörleri ve simülatörler için testleri yürüttüğü de söylentiler arasında. Hem de bu ekipte sürekli yeni bir bakış açısı sağlanması için değişiklikler yapıldığı da ifade ediliyor.

Ertelemelerin ve şirket içi çekişmelerin Apple’ın araba projesi için büyük sıkıntı oluşturduğu söyleniyor. Süreçte ekibin başında yer alan Steve Zadesky’nin istifa etmesi, donanım mühendisi Dan Riccio’nun görevi üstlenmesi ve son olarak Bob Mansfield’in göreve geldikten sonra projenin seyrini değiştirerek Tesla’ya rakip olmak yerine oto pilot platformu oluşturmaya odaklanmak istemesi sanıyoruz ki çekişmeler ve fikir ayrılıkları konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bakalım 2020 yılı için planlandığı söylenilen Apple tasarımı arabanın kaderi ne olacak?

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: