Esrarengiz Kuzey Dakota Piramidi 0 252

Esrarengiz Kuzey Dakota Piramidi 0 253

Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Dakota bölgesinin boş arazilerinde sıkıcı bir yolculuk yapmakta olan insanlar, her an büyük ve esrarengiz bir piramide rastlayabilir. Stanley R. Mickelson kompleksi, Kuzey Dakota alanında bulunan ürkütücü piramit, soğuk savaş dönemini hatırlatmaktadır. Maya piramitlerine benzeyen bu piramit, Amerikan Ordusu tarafından dikilmiştir. Bu piramidin bir çok görevi bulunmakla beraber bir tanesi de devasa radar sistemi. Bu büyük savunma kompleksinde aynı zamanda kıtalararası füze rampaları, siloları da bulunuyor. Kompleksin amacı savunma olmakla birlikte, soğuk savaş dönemindeki Rusya tehditlerine karşı kendini korumak. Yine de her ne olursa olsun Kuzey Dakota’daki sıkıcı bir yolculuğun ortasında rastlanıp geziyi eğlenceli ve esrarengiz bir hale getirebilecek bir piramit.

Görüntüler ABD Kongre Kütüphanesinden alınmıştır.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 454

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 407

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: