Jurassic Land Etkinliği Başlıyor! 0 267

Jurassic Land Etkinliği Başlıyor! 0 268

Jurassic Land

Jurassic Land

Jurassic Land, Türkiye’de eğlendirerek öğretmeyi esas alan “edutainment “ kavramının öncüsü olarak kurulan ilk tema parkıdır. Avrupa’nın en büyük dinozor tema parkı olan Jurassic Land , 4-15 yaş çocuklara ve ailelere 8000 metrekare iç alana kurulu park ve müze içerisinde dinozorlar dünyasına yönelik inceleme, araştırma ve keşif imkanı sunar. Kuruluşundan bu yana birçok okul gruplarını misafir etmiş olan Jurassic Land, tarih araştırmaları için kaynak olarak kullanılabilen Kültür Bakanlığı onaylı müze statüsünü de taşımaktadır.

4 boyutlu hareketli Juracopter sinema, 5 üniteden oluşan dinozor bilim merkezi, dinozor iskelet ve yumurtalarının yer aldığı müze, dinozor temalı etkinlik ve aktivite alanın da içinde yer aldığı, macera dolu dinozorlar ülkesine yolculuk, çocuklar ve aileler için oldukça merak uyandırıyor.

Jurassic Land’de kazı aktivitesi, tshirt boyama, dinozor yumurtası boyama, gibi birbirinden ilginç aktivitelere yer verilirken aynı zamanda, özel dekorlu Jura Parti Evi ve Ağaç ev alanlarında çocuk doğumgünü ve diğer kutlamalar oldukça geniş imkanlar sunularak gerçekleştirilebiliyor.

Dino Lazer Tag

Jurassic Land içerisinde dinozorlar ile fantastik bir atmosfer haline getirilmiş özel dekorlu 650 metrekare alanda gerçekçi silahlar ile oynanan tamamen güvenli bir lazer takım oyunudur.Kullanılan silahlardaki hafif titreşim özelliği ile kişi kendini gerçek bir lazer savaşında hissedebilir.7-14 yaş grubu ve 14-20 yaş grubu için farklı boyutlarda lazer silahları kullandırılan oyun süresi ortalama 15 dakikadır.

Fiziksel temas ve oyun alanı dışına çıkmanın yasak olduğu Dino Lazer Tag’de amaç tüm vurulmadan oyunda kalabilmektir. Oyun sonunda kazanan takımın en çok puan toplayan oyuncusuna bilet hediye edilmektedir.

26 Eylül 2014 10:00 – 10 Ekim 2014 10:00
Jurassic Land, İstanbul

Adres: Kocatepe Mah., Şehir Parkı Cad./12. Sok. Forum İstanbul, Yıldırım/Istanbul – Europe

Aile 4 kişilik fiyat – 96.00 TL
Aile 3 kişilik fiyat – 78.00 TL
Tam – 32.00 TL
İndirimli – 25.00 TL

Bilet Satın Alın
http://www.jurassicland.com.tr/

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 454

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 408

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: