21 Eylül 2014 Pazar

Dünyanın En Tehlikeli Motosiklet Çetesi: Hell's Angels

"When we do right, nobody remembers. When we do wrong, nobody forgets"

Cehennem Melekleri, Kuzey Amerika merkezli dünyanın en büyük motosiklet çetesi konumundadır. İlk başta Amerika Birleşik Devletleri ve ardından Kanada'ya yayılan Motosiklet çetesi üyeleri, daha sonra 27 ülkede ve 230 şehirde boy göstermiştir. Organize suç faaliyetleri, uyuşturucu ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı, hırsızlık, gasp ve fuhuş gibi çeşitli sabıkaları bulunmaktadır, ancak çetenin baş üyeleri her seferinde "biz motosiklete binen masum birer motorcuyuz" demektedir. 17 Mart 1948 tarihinde kurulan Hell's Angels, aynı zamanda dünyanın en eski motosiklet gruplarındandır.


Kurulduğu zaman az kişi olan ve sadece Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyet gösteren grup, büyüdükçe şirket haline gelmiştir. Aslında Amerikalı savaş göçmenleri Hells Angels'ın kurucularıdır. Grup üyelerinin motosikletler haricinde keyifli yaşama, içmeye ve uyuşturucuya meraklı olması, grubun kaynaklarını yetersiz kılmıştır ve şirket halini aldıktan sonra kirli işleri yapıp şirket sayesinde aklayarak uyuşturucu, alkol ve diğer çete giderleri için kaynak sağlamıştır. Şirket ismi Hells Angels Motosiklet Şirketi olarak geçmektedir. Para ve itibar için her türlü suç girişimi, yakıp yıkma, patlatma ve küresel çapta büyük suçlar grup içinde legaldir. Grup üyeleri birbiriyle içli dışlıdır ve dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan grup üyesine, herhangi bir grup üyesi (genellikle en yakında bulunan) yardım etmek zorundadır. Bu yardımın sonucu başkalarını öldürmek, bir binayı havaya uçurmak veya çok masumane bir yardım da olsa bunu yaparlar.

27 ülkedeki çete üyelerinin çok büyük çoğunluğu Harley-Davidson motosiklet kullanmaktadır. Yeleklerinde, ceketlerinde ve diğer aksesuarlarında kullandıkları logolar ise kanatlı kurukafa logolarıdır. Çeteye üye olmak o kadar da zor değildir. Ancak 3 tane kabul edilmeyen kriter vardır.

Üyeliğin kabul edilmediği bu kriterler şöyledir:

  • Çocuk tacizcisi
  • Polis ve Emniyet görevlisi
  • Cezaevi görevlisi
Hell's Angels 1948 tarihinden beri dünyanın en büyük ve en tehlikeli motosiklet çetesi konumundadır ve üyelik alımları halen daha devam etmektedir. Kimi zaman bazı çete üyeleri yargılansa da bütününde tam bir aile statüsünde hareket ettikleri için çete hiç bir zaman dağılmamıştır. Geçen 65 yılda güç kaybettiği zamanlar olsa da, her seferinde eski gücünü toplayıp itibarını kaybetmemiştir.

Fotoğrafçılık

Müzik

Sanat