20 Eylül 2014 Cumartesi

Dünyanın En Korkunç 10 Lunapark Kazası


Lunapark kazaları bugüne kadar eğlence sektöründeki en son duyulmak istenen iki kelime olmuştur. Ancak dünyada bugüne kadar meydana gelen en korkunç lunapark kazaları da olmuş. Bu kazaların bazıları ihmalden, bazıları dikkatsizlikten, bazıları da tamamen şanssızlıktan diyebiliriz. Dünyanın En Korkunç Lunapark Kazalarını sizi daha da meraklandırmadan sıralayalım o zaman.

1930

Krug Park'ta Big Dipper adlı trenin bir civatası gevşediği için tren 4 vagonuyla birlikte yere çakıldı ve 4 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.


1934

20 yaşındaki Henry Howe bir Roller-Coaster trenine binip en yüksek noktasında ayağa kalktı ve kalktığı gibi düşerek hayatını kaybetti.


8 Temmuz 1980

19 yaşındaki bir lunapark çalışanı bir Alpine Slide arabasına binip sürmeye başladığında arabası kanaldan çıktı ve aşağı uçtu. Kafasını kayalıklara çarpıp hayatını kaybetti.


24 Temmuz 1982

15 yaşındaki bir çocuk girdiği dalga havuzunda boğularak can verdi.


26 Mayıs 1985

29 yaşındaki bir adam Cyclone adı verilen lunapark aletinde ayağa kalkınca kafasını demir kirişlere çarpıp hayatını kaybetti.


23 Ağustos 1988

26 yaşındaki bir işçi, öğle tatili sırasında lunaparka gidip Cyclone adlı aletin trenine bindi ve tren iniş anına geçtiğinde 30 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.


1988

Dragon Coaster adlı araca binen 8 yaşındaki bir kız sakız çiğnerken boğazına kaçması sonucu boğularak öldü.


1989

Genç bir çocuk Roller-Coaster treni henüz durmadan trenden çıktı ve çıkışa doğru yönelmek için yandaki raylara geldiğinde karşıdan gelen trenin çarpması sonucu öldü.


21 Temmuz 2000

Space Invader 2 adlı lunapark aletine binen 11 yaşındaki bir çocuk yolculuk sırasında emniyet kemeri açıldığı için düşerek öldü.


29 Haziran 2010

Schenzen, Çin'de bulunan Overseas Chinese Town East lunaparkında Uzay mekiği simülatörü adlı lunapark aleti yere düştü ve 6 kişi hayatını kaybetti.


Dünyanın En Korkunç Lunapark Aletleri Listesi için tıklayın!

Geleceğin Lunapark Şehirlerine baktınız mı?

Fotoğrafçılık

Müzik

Sanat