Kanada’da Lise ve Üniversite Okumak İçin! 0 190

Kanada’da Lise ve Üniversite Okumak İçin! 0 191

Kanada’da eğitim almak istiyorsanız mutlaka okuyun.

Verdiği kaliteli eğitimle dünya sıralamasında önde olan Kanada Üniversiteleri pek çok ülkeden başarılı öğrencileri kendilerine çekmeyi başarıyor. Kanada’nın tüm devlet üniversiteleri, YÖK denkliğine sahip. Öğrenciler Kolej ya da Üniversite mezuniyetlerinden sonra eğer isterlerse göçmenliğe Kanada içersinden başvurabiliyorlar. Bu göçmenlik türünde işlem süresi 9 ila 12 ay. Öğrenciler bu sürenin tamamında Kanada da kalabiliyor ve çalışabiliyorlar. Göçmen statüsünde olanlar Üniversitelerde cüzi miktarlarda  ücretler ödeyerek okuyabiliyorlar.

Kanada’daki üniversiteler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız info@canadavisaservices.com e-mail adresine mail atabilir ya da +1 416 532 4440 numaralı telefonu arayarak Kanada Göçmenlik Resmi Danışmanı Mustafa Nur Süzer ile  irtibata geçebilirsiniz.

Nil Academy Kanada’da hizmet veren güzel bir okul. İki ayrı binada eğitim veren okulun ilköğretim ve Lise kısmı var. Kanada’dan olduğu gibi Türkiye’den de çok sayıda öğrenci lise okumak için bu okula kaydını yaptırmış ve eğitimlerini Kanada’nın en büyük şehri Toronto’da sürdürüyorlar. Nil Academy’de İngilizce dil dersleri ve sözel dersler Kanadalı öğretmenler tarafından veriliyor. Böylece öğrenciler İngilizceyi mükemmel öğrenme fırsatı yakalıyorlar. Okulun lise diploması dünya genelinde geçerli. Kanada lise diploması veren Nil Academy’den mezun olan öğrenciler Kanada’nın en iyi üniversitelerine sınavsız giriş şansını yakalayabiliyorlar. Eğer öğrenci lise birden itibaren Kanada’da eğitimine  başlarsa not ortalamasına bakılarak üniversitelere sınavsız giriyor.

Nil Academy Okul Müdürü Saadettin Özcan Bey Kanada’da lise ve üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere yardımcı olacaklarını belitti. Saadettin Özcan şu şekilde çağrıda bulundu; “Okulumuz yatılı bir okul. Özellikle Türkiye’den ve dünyanın değişik yerlerinden gelen Kanada’da lise eğitimini tamamlamak isteyen öğrencilere bu imkânı sunuyoruz. Okulumuzda lise eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz sınavsız olarak Kanada’daki üniversitelere girebiliyorlar. Bu şekilde dünyanın en kaliteli en tanınmış üniversitelerinde üniversite eğitimlerini sürdürme imkânlarına sahip oluyorlar. Türkiye’den çocuklarını gönderirken ailelerimizin bir takım endişeleri olabilir. Ama kesinlikle en küçük bir soru işareti kafalarında kalmaması gerekiyor. Biz burada en az onlar kadar çocuklarımızla ilgileniyor, onların hem buradaki sosyal hayata adapte olmaları, hem de gerçekten akademik olarak çok üst düzeye çıkmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu noktada gerek öğretmenlerimiz gerekse yurtlarda belletmen arkadaşlarımız onlara çok mesai harcıyorlar, çocukların başarısı için ellerinden geleni yapıyorlar.”

Nil Academy Okul Müdürü  Saadettin Özcan Bey ile irtibat kurmak isyorsanızkanadayolu@gmail.com mail adresine maillerinizi gönderebilirsiniz.

Kaynak

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Azılı Suçlulara Bile Kafayı Yedirten Dünyanın En Tehlikeli 10 Hapishanesi 0 1706

Dünyadaki hiç bir hapishane tam olarak güvenli sayılmaz. Fakat öyle hapishaneler var ki, bazılarının tarihi son derece kanlı veya karanlık. Cezaevlerinde mahkumların haklarından tutun, gördükleri işkencelere, işlenen cinayetlere, insanlık dışı yaşam koşullarına kadar bir çok kategoride değerlendirilen bu listede Türkiye‘den de hepimizin bildiği bir hapishane mevcut.

10. Rikers Island, New York – Amerika Birleşik Devletleri


İçeride tecavüz, cinayet gibi suçların rahatça işlenebildiği, dövüş kulüplerinin bulunduğu ve bir çok suçun örtbas edildiği bu ada hapishanesinde büyük suçlar işleyen New York’lular ve diğer suçlu Amerika vatandaşları bulunuyor. Hapishanedeki en büyük tehlike, hiç bir gardiyanın suçluları koruyabilecek kadar yeterli olamaması ve her mahkumun ölmemek için kendi arkasını kollamak zorunda olması.

9. La Sante, Paris – Fransa


Seine nehri civarında, Paris’in tam merkezinde yer alan bu cezaevinin aşk şehri Paris’te yer aldığına inanmak güç. Bu yüksek güvenlikli cezaevi, tarihte yer alan en ünlü cezaevlerinden biri. 1867’de açılan hapishane, Dünya Savaşı zamanında savaş suçlularını ve esirlerini konuk etmiştir. Bugün bile hala aşılamayan bir güvenlik seviyesine sahip olan bu hapishaneden tarih boyunca yalnızca 3 kişi kaçmayı başarabilmiştir.

8. Petak Island – Rusya


Rusya’da bir çok yüksek güvenlikli cezaevi var. Beyaz Göl’deki Petak Adasında bulunan cezaevi de bunlardan biri ve en ağır suçları işleyen suçluların gönderildiği bir yer. Mahkumlar haftada sadece iki kez ziyaretçi kabul edebiliyor. Burayı en tehlikeli yapan etmenlerden biri ise duvarlardaki yalıtım eksikliği ve mahkumların hayatına önem verilmemesi sebebiyle kışın eksi 40 dereceye inen sıcaklıklarda bir çok mahkumun donarak ölmesi ve bazı durumlarda akıllarını bile yitirmesi.

7. Bang Kwang, Bangkok – Tayland


Maksimum güvenlikli bir hapishane olan Bang Kwang, Bangkok’a yalnızca bir kaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu hapishanede yabancı mahkumların sayısı da bir hayli fazla. Yeni gelen suçlulara 3 ay boyunca pranga takılan cezaevinde bulunan suçluların her 10 tanesinden 1’i idam mahkumu oluyor. Bu hapishanede mahkumların bir çoğu kötü beslenme ve neredeyse hiç işlemeyen kanalizasyon sisteminin de etkisiyle çeşitli hastalıklardan hayatını kaybediyor.

6. La Sabaneta – Venezuela


Eski Devlet Başkanı Hugo Chavez tarafından “Cehennem Çemberi” olarak tanımlanan meşhur La Sabaneta cezaevi aşırı kalabalık, yetersiz personel, yetersiz bütçe, tecavüz, sebepsiz cinayetler gibi sebeplerle en tehlikeliler listesinde yer alan hapishanelerden biri. Düzenli bir şekilde ayaklanma çıkan hapishanede 2012 yılında 591 mahkum öldürüldü. 2013 yılında baskın yapılan cezaevinde bulunan, tabanca, tüfek, esrar, kokain, çeşitli cephanelikler ve 22 bin adet mermi, mahkumların gizli tuttuğu yer altı tünellerinde ele geçirildi.

5. Diyarbakır Cezaevi – Türkiye


1980 yılında açılan bu cezaevi, özellikle bölgedeki Kürt nüfusu için 35 yılı aşkın zamandır tam bir cehennem olmuştur. Ağır suçlular ve siyasi mahkumlar için kullanılan cezaevinin kanlı bir geçmişi vardır. Açıldığı günden beri yüzlerce kişi işkencelerle ölmüş, bir çok kişi kendini yakarak intihar etmiştir. Yaşları 13 ile 17 arasında değişen 350’den fazla çocuk mahkum da Diyarbakır cezaevinde yatmaktadır.

4. Gldani – Gürcistan


Gürcistan’ın Gldani hapishanesinde yaşanan dehşet, teknoloji sayesinde açığa çıkarıldı. Mahkumlara tecavüz, dayak ve işkence yapılan görüntülerin kaydedilip sızdırılmasının ardından hapishanedeki şartlar biraz da olsa düzeldi ve sorumlu tutuklularla gardiyanlar yargılandı.

3. Cotonou – Benin


Benin, Togo ve Nijerya’nın yanında bulunan küçük bir Afrika ülkesi. 2400 kişilik kadın, erkek ve çocuk mahkumların barındığı bu hapishane aşırı kalabalık. Çok kötü koşullara sahip olan bu hapishane, devlet tarafından özellikle bu durumda tutulmuyor. Fon yetersizliğinden dolayı aşırı kalabalık olan bu hapishane, hastalık ve diğer kötü şartlardan kaynaklanan ölümlere sebep oluyor.

2. Tadmor – Suriye


Suriye’de bir çölde bulunan Tadmor hapishanesi siyasi mahkumlar ve ağır suçluları barındırıyor. 2001 yılında kapatılan bu hapishane daha fazla tutukluyla 10 yıl sonra yeniden açılmış. Hapishanede kitap, radyo, televizyon gibi hiç bir aktivite bulunmuyor. Tek eğlence işkence.

1. Gitarama – Ruanda


Ruanda’da bulunan bu hapishanede durum öyle içler acısı ki, kaynak yetersizliğinden dolayı hiç bir para aktarılmayan bu cezaevi hem çok kalabalık hem de bu kadar mahkumu doyurmaya ve bakmaya yetecek kadar imkan yok. Buradaki mahkumların tek derdi işkence ve cinayetler değil. Hayatta kalma içgüdüsü ve açlık sebebiyle birbirlerini öldürüp yiyen binlerce mahkum bulunuyor.

Dünyanın İlk Hidrojen Yakıtlı Treni “iLint” 2017’de Raylarda 0 332

Demiryolu teknolojisi üreten Alstom firması, dünyanın ilk yakıt hücreli trenini kısa adımlarla rekor bir süre içerisinde tamamlayıp, gerekli testler ardından 2017 de kullanıma sunuyor!

Tren yolu kullanımı, elektrik akımıyla çalıştığı için çevremizin bir numaralı dostudur. Ancak günümüzde hala dizel yakıtla çalışan trenlerde yok değil. Alman Alstom firması, dizelle çalışan trenlerin çevreye verdiği zararın önüne geçmek için hidrojenle çalışan tren üzerinde 2 yıl boyunca çalışmalar yaptı ve nihayet uzun beklemeler ardından salı günü Almanya’nın Berlin şehrinde hidrojen yakıtlı trenin tanıtımı yapılacak.

İki yıl gibi rekor bir sürede üretimi yapılan hidrojen yakıtlı tren, dünyada bir ilke de imza atmış oldu. Aralık 2017’den itibaren Almanya’nın Buxtehude–Bremervörde–Bremerhaven–Cuxhaven hattında hizmet vermeye başlayacak.

iLint adına sahip olan bu trenin çalışma prensibiyse, trenin üstünde hidrojen tankı ve bir de yakıt hücresi bulunuyor, hidrojen bu şekilde elektrik enerjisine donüştürülüyor. Yani trenin hareket edebilmesini ve tam fonksiyonel çalışmasını sağlıyor. Ayrıca bu işlev daha önceden otobüs ve otomotiv sektöründe test edilip kanıtlanmıştı. Şunu da belirtmek gerekir ki; bu tren %0 emisyona sahip ve yolculuk esnasında sadece trenin teker sesleri duyuluyor. Yani herhangi bir şekilde gürleyen bir motor sesi de olmayacak ve tabi ki tamamen çevre dostu. Umarız bu tren başarılı seferler yaparak dünya genelinde kullanılabilir yapıya getirilir.

Kaynak

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: