DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 137

DünyayıKeşfet.net – Editör Olmaya Ne Dersiniz? 0 138

DünyayıKeşfet.net kadrosunu genişletip bir numaralı özgün içerik sağlayıcı / dağıtıcı olmayı hedefliyor. Dünya üzerinde ilgi çekici o kadar fazla şey var ki, günde binlerce makale dahi girsek dünyanın hızına yetişemeyiz. Dolayısıyla geniş bir kadroyla daha fazla içerik hedefleyerek yolumuza öyle devam edeceğiz ve dünyanın her köşesini birlikte tarayacağız. Amacımız araştırmacı ruhumuzu ortaya koyarak en iyi işi çıkarmak olacak. Bunun için de sitemize özgün içerikler ekleyebilecek istikrarlı arkadaşlara ihtiyacımız var.


DünyayıKeşfet.net’in içeriğini başta Dünya üzerinde gezilmesi / görülmesi gereken yerler, seyahat noktaları, ilgi çekici yerler veya dünyada yapılması gereken ilgi çekici şeyler olarak sıralayabiliriz. Ama bunların yanında bilim, teknoloji, internet dünyası, kültür sanat ve güncel her konu diyebiliriz.

Peki editörler ne yapacak? 
Editörler site içeriğine katkıda bulunarak özgün yazılar yazacak. 

Editörler bu işi bedava mı yapacak?
İnternette para kazanmak kolay değil ve bu iş her zaman el birliğiyle yapılır. Eğer internette içeriklerinizle belli bir yer edinirseniz kazanç sağlamak sizin isteğiniz dışında bile olabilir. Bunun için de sabır ve istikrar gerekli. Yine de kadromuzdaki herkes gibi bu işi gönüllülük esasıyla ve tutkuyla yaptığımızı unutmayalım. 

Nasıl İçerik Göndereceğim? Ne Kadar Göndermeliyim?
Editör olup içerik gönderebilmek için bir Google hesabınızın bulunması yeterli. İstediğiniz kadar içerik gönderebilirsiniz, bu işi tutkuyla yapan birinin günlük en az iki yazı göndereceğini tahmin ediyorum. Zaten bir yazı için minimum 10-15 dakikanızı bile ayırsanız yeterli. Tabi ne kadar içerik girerseniz sitenin gelişimi ve büyümesi için o kadar yararlı olur.

Nasıl Editörlük Başvurusu Yapacağım?

Özgün içerikli (kendi yazdığınız) yazınızı dunyayikesfetnet@gmail.com adresine göndermeniz yeterli.


Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 305

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Solar Impulse 2: Zafere 1 Adım Kaldı 0 237

Solar Impulse 2

Sadece güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Yalnızca güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Uçağın pilotlarından Bertrand Piccard, Kahire’den Abu Dhabi’ye doğru yola çıktı. Uçağın macerası 9 Mart 2015’te Abu Dhabi’de başlamıştı. Ekibe göre son etap, 17 etap arasında en zorlu uçuş. Bu son yolculuğun 48 ila 72 saat sürmesi bekleniyor.

Güneş Işığıyla Gece Gündüz Uçuyor

Solar Impulse 2, saatte ortalama 45 kilometre uçuyor. Gündüzleri güneş ışığından yararlanarak hızını arttırabiliyor. Lityum iyon piller aracılığıyla gün boyu enerji depolayarak geceleri uçmaya devam ediyor. Bu, Solar Impulse adlı araçtan sonra proje için geliştirilen ikinci model. 2,3 ton ağırlığındaki uçağın kanadındaki 17 bin foto voltaj hücresinin ürettiği elektrik pervaneleri hareket ettiriyor ve aküyü şarj ediyor. Uçağın kanat genişliği Jumbo jet Boeing 747’nin ölçülerini aşıyor.

Daha İyi Bir Dünya İçin

Uçağı dönüşümlü olarak kullanan İsviçreli pilotlar Bertrand Piccard ve Andre Borschberg’in bu maceraya atılmalarının hedefi yenilenebilir enerjinin gücünü göstermek ve dünya çapındaki kullanımını yaygınlaştırmaktı. Piccard uçakla son yolculuğuna çıkmadan önce projenin ”daha iyi bir dünyayı” hedeflediğini söyledi.

Kaynak: ntv.com.tr

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: