Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 558

Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 559

Bugüne kadar mimari konusuna dünyanın dört bir köşesinde çok farklı yaklaşımlar elbette olmuştur. Ama bazı mimarlar öyle ilginç tasarımlarla karşımıza çıkıyor ki, görenlere “yok artık bu kadar da olmaz” dedirttiriyor. Farklı fotoğraflardan derlediğimiz “Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev”e bir göz atalım.

1. Köpek Kafalı Ev

Bu ilginç ev hangi malzemeden yapıldı bilinmez ama köpek kafası şekli vermek sanırım hiç kolay olmamıştır. Köpeğin gözleri de birer pencere olsa gerek.

2. Eve İnen Uçak

Bu binayı tasarlayan aynı zamanda bir uçak mühendisi olmalı. Aksi takdirde bir eve uçak inmiş gibi veya komple uçak şeklinde gözüken bir bina yapmak herkesin harcı değil. Üstelik uçağın pervaneleri gibi duran kısım çok da güzel olmuş.

3. Gemi Tasarımlı Ev

Gerçek birer gemiden yapılan bir ev mi yoksa gerçekten gemi tasarımlı birer bina mı bilinmez ama tasarım o kadar hoş olmuş ki, sanırım herkes mahallesinde bir kaç gemi ev olsun isterdi.

4. Deniz Kabuğu

Bu muhteşem deniz kabuğu görünümlü ev çok fantastik birinin evi olsa gerek. Tasarım olarak, görsellik olarak çok hoş duran bir ev.

5. Ejderhalı Ev

Dünyanın en fantastik binalarından biri olmalı. Ejderha sarmış devasa bir bina sanırım sadece bir Asya ülkesinde olabilir.

6. Ters Dönmüş Bina

Bu evi bir çok yerde görmüş olabilirsiniz, düşünce olarak çok güzel. Yapımı da bir o kadar zor olmuş olmalı.

7. Piyano ve Keman

Belki de dünyanın en ilginç tasarımlı binalarından bir tanesi. Hem yapımı zor, hem düşünmesi zor. Bu binayı yapan mimarı tebrik edip ödüllendirmek gerek.

8. Dünyaya İnen UFO

Dünya dışı tanımlanamayan cisim şeklinde yapılan bu bina ormanda dolaşanları korkutmaya yetecek görünümde.

9. İlginç Bir Tasarım

Evi belli bir şekle benzetemesem de son derece güzel bir tasarıma sahip. Yaşanılası.

10. Dünyaya Düşen UFO

Dünyaya düşüp çakılan bir UFO’yu temsil eden bu mimari yapı çok güzel düşünülmüş ve başarıyla yerine getirilmiş bir tasarım. Bu binadan habersiz birinin, binayı gördüğü an bir UFO zannedeceğine bahse varım.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 305

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Solar Impulse 2: Zafere 1 Adım Kaldı 0 237

Solar Impulse 2

Sadece güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Yalnızca güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Uçağın pilotlarından Bertrand Piccard, Kahire’den Abu Dhabi’ye doğru yola çıktı. Uçağın macerası 9 Mart 2015’te Abu Dhabi’de başlamıştı. Ekibe göre son etap, 17 etap arasında en zorlu uçuş. Bu son yolculuğun 48 ila 72 saat sürmesi bekleniyor.

Güneş Işığıyla Gece Gündüz Uçuyor

Solar Impulse 2, saatte ortalama 45 kilometre uçuyor. Gündüzleri güneş ışığından yararlanarak hızını arttırabiliyor. Lityum iyon piller aracılığıyla gün boyu enerji depolayarak geceleri uçmaya devam ediyor. Bu, Solar Impulse adlı araçtan sonra proje için geliştirilen ikinci model. 2,3 ton ağırlığındaki uçağın kanadındaki 17 bin foto voltaj hücresinin ürettiği elektrik pervaneleri hareket ettiriyor ve aküyü şarj ediyor. Uçağın kanat genişliği Jumbo jet Boeing 747’nin ölçülerini aşıyor.

Daha İyi Bir Dünya İçin

Uçağı dönüşümlü olarak kullanan İsviçreli pilotlar Bertrand Piccard ve Andre Borschberg’in bu maceraya atılmalarının hedefi yenilenebilir enerjinin gücünü göstermek ve dünya çapındaki kullanımını yaygınlaştırmaktı. Piccard uçakla son yolculuğuna çıkmadan önce projenin ”daha iyi bir dünyayı” hedeflediğini söyledi.

Kaynak: ntv.com.tr

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: