Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 591

Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev 0 592

Bugüne kadar mimari konusuna dünyanın dört bir köşesinde çok farklı yaklaşımlar elbette olmuştur. Ama bazı mimarlar öyle ilginç tasarımlarla karşımıza çıkıyor ki, görenlere “yok artık bu kadar da olmaz” dedirttiriyor. Farklı fotoğraflardan derlediğimiz “Dünyanın Farklı Köşelerinden 10 İlginç Tasarımlı Ev”e bir göz atalım.

1. Köpek Kafalı Ev

Bu ilginç ev hangi malzemeden yapıldı bilinmez ama köpek kafası şekli vermek sanırım hiç kolay olmamıştır. Köpeğin gözleri de birer pencere olsa gerek.

2. Eve İnen Uçak

Bu binayı tasarlayan aynı zamanda bir uçak mühendisi olmalı. Aksi takdirde bir eve uçak inmiş gibi veya komple uçak şeklinde gözüken bir bina yapmak herkesin harcı değil. Üstelik uçağın pervaneleri gibi duran kısım çok da güzel olmuş.

3. Gemi Tasarımlı Ev

Gerçek birer gemiden yapılan bir ev mi yoksa gerçekten gemi tasarımlı birer bina mı bilinmez ama tasarım o kadar hoş olmuş ki, sanırım herkes mahallesinde bir kaç gemi ev olsun isterdi.

4. Deniz Kabuğu

Bu muhteşem deniz kabuğu görünümlü ev çok fantastik birinin evi olsa gerek. Tasarım olarak, görsellik olarak çok hoş duran bir ev.

5. Ejderhalı Ev

Dünyanın en fantastik binalarından biri olmalı. Ejderha sarmış devasa bir bina sanırım sadece bir Asya ülkesinde olabilir.

6. Ters Dönmüş Bina

Bu evi bir çok yerde görmüş olabilirsiniz, düşünce olarak çok güzel. Yapımı da bir o kadar zor olmuş olmalı.

7. Piyano ve Keman

Belki de dünyanın en ilginç tasarımlı binalarından bir tanesi. Hem yapımı zor, hem düşünmesi zor. Bu binayı yapan mimarı tebrik edip ödüllendirmek gerek.

8. Dünyaya İnen UFO

Dünya dışı tanımlanamayan cisim şeklinde yapılan bu bina ormanda dolaşanları korkutmaya yetecek görünümde.

9. İlginç Bir Tasarım

Evi belli bir şekle benzetemesem de son derece güzel bir tasarıma sahip. Yaşanılası.

10. Dünyaya Düşen UFO

Dünyaya düşüp çakılan bir UFO’yu temsil eden bu mimari yapı çok güzel düşünülmüş ve başarıyla yerine getirilmiş bir tasarım. Bu binadan habersiz birinin, binayı gördüğü an bir UFO zannedeceğine bahse varım.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Efsane Woodstock Festivali 2019’da Yeniden! 0 470

1969 yılının 15-18 Ağustos’unda yarım milyon insanı müzik ve barış teması altında buluşturan ve 1969’dan sonraki 20.yüzyıl müzik tarzını şekillendiren efsane Woodstock Festivalinin, 50.yıldönümü olan 2019’da tekrar düzenlenmesi planlanıyor. Yarım asırdan sonra 50.yıl ruhuyla tekrar Woodstock’ta bir araya gelme fikri, Rock’n Roll müzik tutkunu şimdiki gençliğin daha ilk dakikadan ilgisini çekmiş olmalı. Özellikle Rock müziğin temellerinin atıldığı 60’lı yıllarda ortaya çıkan grupları dinleyememiş olmak, o zamanlarda yaşamak isteyip de o havayı soluyamayan şimdiki nesil binlerce kişinin bu festivale yoğun ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil. 69’dan sonra da düzenlenen fakat 2019 için özel bir 50.yıl organizasyonu planlanan Woodstock’ta efsane ’69 günlerini tekrardan yakalayabilmek çok da zor değil.

’69 yılında yaklaşık 450.000 müziksever ve “hippie” gençliğin, çadır ve karavanlarıyla katıldığı Woodstock’a 2019 yılında kaç kişi katılır bilemeyiz ancak müzik tarihine damga vuran ve büyük bir nesli temsil eden bu festivale düşünülenden daha büyük bir katılım olacağını söylesek yalan söylemiş olmayız. Özellikle bu önemli haberi sizler için yazarken heyecanlanan ben olmak üzere benimle aynı şeyleri hisseden binlerce kişinin Türkiye’den dahi şimdiden pasaport işlemlerine başlamak için sabırsızlandığını görür gibiyim.

New York’ta aynı yerde gerçekleşmesi düşünülen 2019 Woodstock’a hangi grupların ya da sanatçıların katılacağı henüz belli değil. 1969’da Jimi Hendrix, Jefferson Airplane, Janis Joplin, The Who ve sayamadığımız bir çok efsanenin katılımıyla gerçekleşen festival, önümüzdeki 3 yıl boyunca çok konuşulacak konulardan biri olacak. Biz de festival ile ilgili gelişmeleri sizlere duyuracağız. Rock müzik ve Barışın simgesi Woodstock için takipte kalın!

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 327

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: