Blogger İçin SEO Taktikleri – 10 Geçerli Hit Arttırma Yolu 0 211

Blogger İçin SEO Taktikleri – 10 Geçerli Hit Arttırma Yolu 0 212

Bildiğiniz gibi Blogger, blog tabanlı siteler arasında en çok kullanılan sistemdir ve Google destekli bir platform olduğu için kullanımı kolay ve güvenlik açıkları yoktur. Daha bir çok avantajı bulunan Blogger sistemini kullanan arkadaşlar bu kadar fazlayken dolayısıyla sitelerinin hitini nasıl artırabileceğini soran da bir çok blog yazarı oluyor. Lafı uzatmadan temel SEO taktikleri ve kolay hit arttırma yollarından bahsedelim.

1. Blogunuza iyi bir adres seçin.

Blogger adresiniz ilgi çekici ve merak uyandıran bir adres olsun. Eğer blogger’da istediğiniz adres alınmışsa biraz daha düşünüp yaratıcı olun. Kopya fikirle blog adresi seçmek ileride blogunuzun zararına olabilir.

2. Temanızı baştan ve iyi seçin.

Blogger’da tema seçimi ve karar vermesi kolay bir iş olmasa da, temanızı ileriye dönük seçmeniz yararınıza olacaktır. Hem SEO açısından, hem hitinizin arttığı günleri düşünmeniz açısından temanızı ilk zamanlarda seçmelisiniz. Çünkü yayın sayınız artmaya ve ziyaretçiler gelmeye başladığı zaman tema değişimi çok çok zor olacaktır. Bütün sistem oturmuşken baştan çeki düzen vermeniz gerekebilir. Widget’lar, reklamlar vs. bunları düzenleyip baştan ayarlamak size ziyaretçi kaybettirebilir. Ayrıca SEO’ya daha fazla uyumlu temalar seçmeye özen gösterin.

3. Meta ayarlarınızı yapın.

Önce Blogger panelindeki ayarlar kısmından site bilgilerini eksiksiz girin. Etiketler kısmına sitenizi anlatan güzel etiketler koyun. Daha sonra Şablonu düzenle kısmından kodları gözden geçirin ve meta etiketleri ekleyin. Onu nasıl yapacağım diye soruyorsanız aşağıdaki kodları kopyalayıp Şablon’daki head kodundan sonra bulunan b:include data=’blog’ name=’all-head-content’/ kısmının altına;

meta content=’SİTE AÇIKLAMASI’ name=’description’/
meta content=’ANAHTAR KELİMELER’ name=’keywords’/


bölümünü ekleyip başlarına < bu sembolleri ve sonlarına da bu sembolleri > ekledikten sonra şablonunuzu kaydedin. Artık aramalarda daha da üst sıralarda çıkacaksınız çünkü sitenizi arama motoru robotları ziyaret edecek ve açıklama kısımlarındaki bilgilere ulaşabilecek.

4. Sitenizi Google’a kaydedin.

Google Webmasters’a Google üyeliğinizle giriş yapıp sitenizi ekleyin ve oradan aldığınız aktivasyon kodunu sitenizin head kısmından hemen sonraki bölümüne kopyalayıp yapıştırın ve daha sonra Webmasters tool’a geri dönüp aktivasyon işlemini tamamlayın. Siteniz onaylandıktan sonra .xml uzantılı adresinizi, yani sitenizin haritasını ekleyin. Ekleme işi başarılı gerçekleşirse Google sitenizin adreslerini dizine almaya başlayacaktır.

5. Sitenizi Yandex’e kaydedin.

Yukarıda anlattığım Google ile ilgili yapılan her şeyi Yandex Webmaster’da giriş yaparak gerçekleştirin. Daha fazla bilgi almak için soru yöneltebilirsiniz.

6. Sitenizi Alexa’ya kaydedin.

Alexa dünyanın en büyük site istatistikleri veri deposudur ve dünya sitelerini sıralar. Alexa’nın Site Claim kısmına girip yukarıda bahsettiklerimi bir de buraya uygulayın. Yine takıldığınız yerler olursa soru sorabilirsiniz.

7. Özgün içerikler girin.

Google gibi siteler her zaman kopya içerik olmayan siteleri daha fazla ön plana çıkarırlar ve aramalarda daha üst sıralarda gözükürsünüz. Sitenize girdiğiniz içerikler kendi cümlelerinizle yazılırsa bunun mükafatını kesinlikle alacaksınız. En büyük SEO taktiği içeriklerinizin niteliğidir.

8. Düzenli olarak içerik girin.

Belirli bir düzende sürekli içerik girin. Her zaman sitenizi güncel tutun. Okuyucularınız size her zaman ulaşma fırsatına sahip olduklarını ve sitenizin kalıcı bir site olduğunu düşünmeliler. Eğer öyle yaparsanız sitenize ilk giren kişi çıkıp bir daha girmemezlik yapmak yerine yüksek ihtimalle tekrar dönüş yapacaktır.

9. Sosyal medyada ve diğer sitelerde paylaşım yapın.

Sosyal medya olarak nitelendirilen Facebook, Twitter gibi sitelerde kendi sitenizdeki içeriklerin bağlantılarını paylaşın. Aynı zamanda forumlara ve diğer yazabileceğiniz her yere sitenizin adresini yazın. Sitenizin adresinin bulunduğu her yerden size hit gelme ihtimali çok yüksektir. O yüzden paylaşımlarınız her zaman olmalı ve bütün profillerinizde sitenizin adresi yer almalı.

10. Okuyucularınıza hitap edin.

Her zaman okuyucularınıza hitap etmeye çalışın, samimi olun. Yazılarınızdaki samimi tavır sitenize geri dönüşleri çok daha fazla arttıracaktır. Hatta insanlar sitenize abone olup sizin yazılarınızı okumak için dört gözle bekleyişte olabilirler.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazandıran Online Tatil Alışverişi için: Bonusbay 0 177

Geçen gün internette dolaşırken ‘bonus dağıtan’ ilginç bir site ile karşılaştık. Bonusbay…  

Bonusbay, içerisinde hepimizin yakından tanıdığı ve sık sık online alışveriş yaptığı en iyi mağaza ve markaların bulunduğu tamamen ücretsiz bir sistem. Mağazalar bu sisteme özel indirim bonusları tanımlayıp, Bonusbay üzerinden yapacağınız her online alışverişinizde Sizlere kazanma fırsatı sunuyor. Daha da etkileyeceği olanı kazandığınız bu bonuslar da sonrasında ‘nakit para’ olarak hesabınıza yatıyor. Karlı gözüküyor değil mi?

Sizler de hemen kazanmaya başlamak için Bonusbay’e facebook kimliğinizle veya dilerseniz e-mail adresinizle de kolayca ve ücretsiz kayıt olabilir ve sonrasında da seyahat kategorisindeki Booking.com, Sun Express, Habitat, Hotels.com, eDreams gibi aradığınız tüm mağazalardan kazandıran online alışverişe başlayabilirsiniz. 

Düşünün ki, Bonusbay üzerinden, Booking.com’a tıklayıp, arkadaşlarınızla daha önce planladığınız 1260 TL lik Yunanistan gezisini satın aldığınızda, %4 bonus oranı ile 51,2 TL bonusunuz anında Bonusbay hesabınızda. Çok kolay, değil mi?

Giyim kuşamdan, dekorasyona, yeme-içmeden seyahate kadar tüm online alışverişlerinizi Bonusbay üzerinden yaptığınızda da ciddi bir miktarda birikecek bonuslarınızı düşünün. Aynı zamanda, biriken paralarınızı tek bir yerde harcamanız da gerekmiyor. Nakit paranız en az 30 TL olduğunda banka hesabınıza da yatırtabiliyorsunuz.

Siz de aşağıdaki videoyu izleyerek, Bonusbay ile her alışverişinizde kazanmanın ne kadar kolay olduğunu görebilir ve bu linten ücretsiz olarak katılabilirsiniz: http://www.bonusbay.com.tr/alisveris

Mutlu Alışverişler!


Bir boomads advertorial içeriğidir.
boomads_offer_client = “783ace33ecce43dd94c0846d2e704919″;
boomads_offer_id =”951”;

Dünyanın En Etkileyici 11 Tren İstasyonu 0 422

Tren İstasyonları… Her zaman sadece birer tren istasyonu olmaktan ibaretler mi peki? Hayır tabi ki! Bazen binlerce gezginin durak noktası, bazen onlarca yılın yolcusunu taşımış ve hala ayakta duran güçlü yapılar. Bazen değişik ve modern mimarisi, bazen de yapıldığı senenin nostaljik mimarisiyle bizi kendilerine çekebilen yegane yapılar. Üstelik yüzyıllardır merkez konumda olma özelliğini taşımaktalar. Eskiden yük ve yolcu taşımacılığında daha hızlı araçlar yokken ve tren yolları gelişmekte iken en iyi taşımacılık tren yolu vasıtasıyla gerçekleşmekteydi. Bu da şehirlerin gelişme dönemine denk gelen zamanlarda, tren istasyonlarının şehir merkezi olmasını sağlamıştı. Şu an demiryolu bulunan şehirlerin hemen hemen hepsinde demiryollarının geçtiği tren istasyonları bütün şehirlerin en merkezi konumunda bulunmaktadır. Peki tren istasyonları sadece bizim taşımacılık işimizi gören basit birer yapı mı oldu yoksa yüzyıllardır süregelen merkezi konumları sayesinde bize birer yol gösterici, tanıtıcı ve şehirlerin sembolü mü oldu? Tabi ki ikincisi!

Şimdi ele aldığımız tren istasyonları ise Almanya’dan Japonya’ya 11 farklı ülke ve şehirde bulunan 11 ‘i de çok etkileyici tren istasyonlarıdır. Bir tren istasyonu ne kadar farklı ve etkileyici olabilir? Bir insanın beğenisini ne kadar kazanabilir buna yazının sonunda siz karar verin. Ama eğer etkileyiciliğinden şüphe duyduğunuz bir tanesi olursa, en yakın zamanda ve ilk fırsatta oraya gitmeyi de ihmal etmeyin. Hiç bir fotoğraf gerçeği tam olarak yansıtmaz ne de olsa!

Southern Cross – Melbourne, Avustralya

 

Hundertwasser Bahnhof – Uelzen, Almanya

 

Centraal Station – Rotterdam, Hollanda

 

WTC Hub – New York, Amerika Birleşik Devletleri

 

Grand Central – New York, Amerika Birleşik Devletleri

 

Gare Oriente – Lizbon, Portekiz

 

Gare de Strasbourg – Strazburg, Fransa

 

Gare de Liege – Liege, Belçika

 

Chhatrapati Shivaji – Bombai, Hindistan

 

 

Antwerpen Centraal – Antwerp, Belçika

 

King Cross – Londra, İngiltere

 

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: