31 Temmuz 2014 Perşembe

Facebook Sayesinde Marka Olan 5 Türk Şirket


Sosyal Dünya geçtiğimiz 5-6 yıl içinde bile aşırı büyüyerek dünyanın odaklandığı bir yer oldu. Dolayısıyla Facebook gibi milyonlarca kullanıcısı bulunan siteler üzerinden dünyaya açılmanın en mantıklı şey olduğu da barizleşti. İnceleyeceğimiz 5 Türk şirket de Türkiye'ye ulaşmakla kalmayıp Facebook sayesinde dünyaya açılmış oldu.

P&G Fairy TürkiyeP&G Fairy Facebook üzerinde reklamlarıyla tek bir gün içinde internet kullanıcılarının %44'üne ulaştı ve geri kalan günlerle birlikte kampanya sonunda marka bilinirliği ve marka beğenisi %3 artış gösterdi. Facebook sayesinde Fairy satışları aşırı yükselerek uzun vadede marka bilinirliğini arttırdı.

ButikbebeButikbebe 2010 yılında 3 arkadaşın ortak fikriyle ortaya çıktı. Annelere odaklı bir satış stratejisi geliştirip bunu Facebook'ta etkili bir şekilde kullanabilen Butikbebe bugün, günde 50 bin TL'ye ulaşan satış rakamlarına ulaşabilmektedir.

Fit In Time2011 yılında İstanbul'daki tek salonla başlayan antrenman stüdyosu Facebook sayesinde bugün 10 şehirde 26 salonla hizmet vermektedir.

KAFT2009 yılında sıradan giysilerden sıkılanlar için yeni tasarımlar, yeni grafikler düşüncesiyle yola çıkmış ve istediği marjinalliği yakalayarak özellikle Facebook'u da en etkili biçimde kullanarak 41 ülkeye yayılmış bir şirket.

ZOOPAZoopa Facebook reklamları sayesinde satışlarını 6 ay içinde %108 artırarak sektörde kalıcı olmak adına en büyük adımı Facebook'la birlikte atmıştır.

Fotoğrafçılık

Müzik

Sanat