Bayramda Ucuz Yurtdışı Turları – Paris, Fransa 0 181

Bayramda Ucuz Yurtdışı Turları – Paris, Fransa 0 182

Bayramda durumu biraz daha iyi olan bir çok kişi yurtdışına uygun fiyatlarla seyahat etmeyi düşüneceklerdir. Genelde iş sebebiyle bir gün bile fırsat bulamayıp yurtdışına çıkamayanlar bayram tatilinde yurtdışına gitme fikrini iyi değerlendirmeli. Zira bu her zaman ele geçen bir fırsat değil, ayrıca bayram tatilinin yaz mevsiminin ortasına denk gelmesi de bir avantaj. Böylelikle hem tatil, hem bayram, hem iş stresinden olabildiğince uzaklaşma bir çok kişiye iyi gelecektir.

Bayramda Paris Turu

Bayramda Fransa’nın başkenti Paris turu düşünmek en mantıklı seçeneklerden birisi olabilir. Gezerek bitirmenin çok zor olduğu güzeller güzeli Paris ve ardından Fransa’nın güney kıyılarına inip Akdeniz’de denize girmek, oradaki otellerde konaklamak bayramda size çok iyi gelebilir. Eiffel kulesine çıkıp Paris’teki restoranların herhangi birinde yemek yiyip en az bir gece Paris’te konaklamalısınız. Paris’in zevkini bir günde almak mümkün gibi gözükmese de, Akdeniz kıyılarında bu zevkin geri kalanını yaşamak mümkün. Önerimiz Akdeniz kıyılarındaki kasabalara uğramanız, mümkünse bir gece konaklamanız.

Bayrama Özel Ucuz Yurtdışı Konaklamaları – Paris

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bolivya’da Tuz Gölüne Yansıyan Samanyolu Galaksisinin Nefes Kesen Fotoğrafları 0 301

Samanyolu Galaksisi Dünyaya yansırken

Bolivya’da bulunan ve dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Salar de Uyuni üzerinde çekilen fotoğraflar Uzayın ve Samanyolu’nun derinliklerini ve mükemmelliğini gözler önüne seriyor.

Daha önce Japonya, Kanada gibi ülkelerde müthiş dağ ve uzay fotoğraflarıyla öne çıkan Daniel Kordan adlı fotoğrafçı bu sefer de Bolivya’daki Salar de Uyuni tuz gölüne yansıyan uzay boşluğunu ve Samanyolu galaksisini emek verdiği çalışmayla en göz alıcı şekilde fotoğraflamayı başarmış. Mayıs 2016’da gittiği Bolivya’da bu müthiş kareleri yakalayan Daniel Kordan, uzayın derinliklerinde olup biteni merak eden ve hayatının her anını uzayın birer parçasıymış gibi geçiren insanların ve diğer tüm insanlığın nefesini kesen fotoğraflarını Bored Panda üzerinden yayınladı.

Salar de Uyuni üzerinde fotoğrafçıların jipi

 

Salar de Uyuni üzerinde Daniel Kordan’ın ekibinden

 

 

Solar Impulse 2: Zafere 1 Adım Kaldı 0 235

Solar Impulse 2

Sadece güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Yalnızca güneş enerjisiyle uçan Solar Impulse 2 dünya turunun son etabına başladı. Uçağın pilotlarından Bertrand Piccard, Kahire’den Abu Dhabi’ye doğru yola çıktı. Uçağın macerası 9 Mart 2015’te Abu Dhabi’de başlamıştı. Ekibe göre son etap, 17 etap arasında en zorlu uçuş. Bu son yolculuğun 48 ila 72 saat sürmesi bekleniyor.

Güneş Işığıyla Gece Gündüz Uçuyor

Solar Impulse 2, saatte ortalama 45 kilometre uçuyor. Gündüzleri güneş ışığından yararlanarak hızını arttırabiliyor. Lityum iyon piller aracılığıyla gün boyu enerji depolayarak geceleri uçmaya devam ediyor. Bu, Solar Impulse adlı araçtan sonra proje için geliştirilen ikinci model. 2,3 ton ağırlığındaki uçağın kanadındaki 17 bin foto voltaj hücresinin ürettiği elektrik pervaneleri hareket ettiriyor ve aküyü şarj ediyor. Uçağın kanat genişliği Jumbo jet Boeing 747’nin ölçülerini aşıyor.

Daha İyi Bir Dünya İçin

Uçağı dönüşümlü olarak kullanan İsviçreli pilotlar Bertrand Piccard ve Andre Borschberg’in bu maceraya atılmalarının hedefi yenilenebilir enerjinin gücünü göstermek ve dünya çapındaki kullanımını yaygınlaştırmaktı. Piccard uçakla son yolculuğuna çıkmadan önce projenin ”daha iyi bir dünyayı” hedeflediğini söyledi.

Kaynak: ntv.com.tr

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: