Yeni Yol Arkadaşınız: Nikon D3300 0 180

Yeni Yol Arkadaşınız: Nikon D3300 0 181

Nikon’un yeni fotoğraf makinesi D3300 mağazalarda yerini aldı. 2014’e bu modelle giren Nikon, bir fotoğraf makinesinden beklenen tüm özellikleri sunmaya çalışmış. Üstelik sportif bir duruşu olan bu makinenin boyutları da, ağırlığı da önceki modellere göre çok daha düşük tutulmuş. Bizim gibi gezmeyi seven seyahat tutkunları için ideal bir fotoğraf makinesi gibi gözüküyor. Dikkatimizi çeken özellikleri olarak ise 24,2 mp çözünürlüğe sahip yüksek hassasiyet, saniyede 5 kare çekim imkanı, 60p Full HD kayıt ve emsallerine göre uzun batarya süresi olarak sıralayabiliriz. Özellikle görünüş olarak çok hoş hatlara sahip olan D3300, her yere götürüp her türlü imkanda kullanabileceğimiz bir makine gibi gözüküyor. Bir gezginin olmazsa olmazı olan fotoğraf makinesi, çoğu zaman seyahat etmeyi anlamlı kılan en önemli parçamızı oluşturur. Bu parçayı da önümüzdeki zamanlarda Nikon’un D3300 modeli tamamlayacak anlaşılan. Türkiye’de satış fiyatı şimdilik 1500 – 2000 TL arasında değişiyor.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uçarak Fotoğraflarınızı Çeken Taşınabilir Selfie Drone’u: Airselfie 0 293

Kollarınız yeterince uzun değilse ya da bir selfie çubuğu işinizi görmüyorsa, arkadaşlarınızla birlikte bir fotoğraf yakalamak için özel olarak tasarlanmış bir drone fikri hiç de fena olmazdı.

AirSelfie, yaklaşık 60 metrelik bir mesafedeki her yere uçurabileceğiniz, daha sonra kumandanızın üzerine gelip elinizle tutabileceğiniz, bir cep telefonu kılıfının içine oturabilen bir mini uçaktır.

AirSelfie’den Edoardo Scroppiana, kameranın beş megapiksel olduğunu ve bir iPhone 6’da bulacağınız fotoğraf makinesinin tipiyle aynı olduğunu söylüyor. Scroppiana, “Fotoğrafları Facebook’a yüklediğinizde zaten yeniden boyutlandırılıyorlar, bu nedenle belki de 10 megapiksel kameraya sahip olmak bu cihazı daha iyi bir şey yapmayacak” dedi.

Aslında pazardaki birkaç selfie uçağından biri olan AirSelfie’nin yaklaşık 200 $’lık başlangıç fiyatı olması planlanıyor. 2018 yılının Mart ayına kadar satışa çıkması bekleniyor.

Haklarında Yakalama Kararı Bulunan Dünyanın En Tehlikeli 10 Hacker Grubu 0 414

Dünya’nın çeşitli ülkelerinde, kendi devletleri veya diğer devletler için suç teşkil eden çeşitli siber eylemlere imza atan onlarca hacker grubu bulunmakta. Bu hacker gruplarından bazılarının sayısız kere yaptığı eylemler o kadar büyük ses getirdi ki, her grup kendi ülkelerinde çok uzun süredir aranmakta. Üstelik haklarında bulunan bu yakalama kararlarına rağmen henüz daha bulunabilmiş değiller. İşte karşınızda; yaptıkları eylemlerin büyüklüğüne göre Uluslararası kaynaklar tarafından sıralanan Dünyanın En Tehlikeli 10 Hacker Grubu:

10. Honker Union (Çin Merkezli)

9. UGNazi (Uluslararası)

8. Anonymous (Uluslararası)

7. LulzSec (ABD)

6. Xbox Underground (Uluslararası)

5. Lizard Squad (Uluslararası)

4. The 414s (ABD)

3. RedHack (Türkiye)

2. Syrian Electronic Army (Suriye)

1. The Level Seven Crew (ABD)

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: