6 Mart 2014 Perşembe

Gizemli Üs: 51.Bölge

Yıllar önce Amerika Birleşik Devletleri'nde Las Vegas yakınlarında ıssız bir alanda kurulan ve binlerce kilometrekarelik bölgeye yayılan 51.Bölge, dünyanın en merak edilen yerlerinden biri olmuştur. Bugüne kadar pek çok kez farklı spekülasyonlara neden olan bölge hakkında yakın bir zamanda A.B.D. hükümetinden açıklama gelmiştir ve bu bölgenin varlığı doğrulanmıştır. Las Vegas'ın yaklaşık 150 km uzağında bulunan alana yaklaşanlar kimi zaman cezalandırılmış, kimi zaman sorgulanmıştır. Öyle ki, alanın 50 km. uzağına kadar gelenler dahi korumalar tarafından geri çevrilmektedir. Girişin kesinlikle yasaklandığı yer olan 51.Bölge'de fotoğraf bile çekilmesi mümkün değil. Zira bu ıssız çölün ortasında gece gündüz kameralar civardaki hareketliliği gözetlemektedir. Alana giriş yapmaya çalışanlara yönelik 51.Bölge personeline vurma yetkisi de verilmiştir. Kısacası bu bölgeyle ilgili herhangi bir bilgi sızıntısına karşı gereken tüm önlemler alınmıştır. Peki bu denli güvenliğin sebebi nedir? 51.Bölge'de gizli olan şey nedir?

1947 yılında Roswell yakınlarına düşen cisim, bir sır olarak saklanmaya çalışıldı. Ancak olay duyulduktan sonra dünya gündemini sarstı ve 51.Bölge hakkında soru işaretleri çoğalmaya başladı. Düşen cismin bir UFO olduğu ve içinde ölen uzaylının da 51.Bölge'de otopsiye alınıp incelendiği söylentiler arasındaydı. Bu söylentiler arttıkça 51.Bölgenin gizemi de artmıştı, üstelik bu bölgeye girişin yasak olması da bu söylemleri perçinlemişti ve Amerika'nın gizli araştırmalarını doğrular nitelikteydi.

2000'li yıllarda Roswell Olayı ve 51.Bölge hakkında çok önemli iddialar ortaya atıldı. Daha önce 51.Bölgede görev yapmış olan emekli subaylardan gelen itiraflar ve açıklamalar Roswell olayının gerçekliğini ve 51.Bölgenin gizliliğinin sebebini ortaya koyuyordu. Emekli subayların söylediklerine göre 1947 yılında düşen UFO gerçekti ve ölen uzaylıya otopsi yapılmıştı. UFO'da kullanılan teknoloji ise Amerika Birleşik Devletleri'nin şu anki teknolojisine yön veren önemli bir bulgu olmuştu. İddiaların gerçekliği sorgulanabilir olsa da, Amerika'nın bütün dünyadan gizlediği bir üssü olduğu gerçek.

Görülmesi Gereken bir yer olsa da Görülmesi İmkansız bir yer olarak blog kayıtlarımızda yerini bulan 51.Bölge, bugüne kadar insanların merak konusu olan ancak hiç bir zaman hakkında kesin bir şey öğrenilemeyen büyük bir sır.

Fotoğrafçılık

Müzik

Sanat