Dünyanın En Korkunç Lunapark Aletleri 0 693

Dünyanın En Korkunç Lunapark Aletleri 0 694

Insanity – Las Vegas

Vegas’taki isminden bile daha çılgın bu alet, Stratosphere adlı bir otelin tepesinde kurulu ve her açıda dönebilen platformuyla 350 metre yükseklikte insanların aklını almaya yetip de artabilecek kapasitede. Vegas’a tepeden bakmanın zevkini havada yaşamak istiyorsanız tam size göre. Tabi ki bu dehşet mekanizmayı arkadaki şehir manzarasıyla birlikte görünce 350 metreden gerisingeri aşağı inmezseniz.

X-Scream – Las Vegas

Vegas’taki bir diğer oyuncak. Aynı kulenin üzerinde bulunan bu mekanizmayla ise adrenalinin en dibine vuracaksınız. Neden mi? Çünkü bindiğiniz mekanizma çalışmaya başladıktan sonra sizi gökdelenin en tepesinden şehre doğru salıveriyor. Ta ki tam düşüp şehrin sokaklarını boylamak üzereyken hop diye arkadan kavrayana kadar. Tabi eğer mekanizma sizi kavramadan siz bayılmadıysanız. Vegas’taki bu iki oyuncağa binmenin fiyatı 33$. Bence bu adrenalini yaşamaya değer, hatta manzarası için bile binilebilir.

Superman – Maryland

Dünyanın en ünlü rollercoaster’larından biri olan ve yaklaşık 15 yıllık geçmişe sahip olan Superman, nefesinizi kesmek için birebir. Normalde Rollercoaster’lar hep birbirine benzese bile bunun ötekilerden daha farklı olduğu kesin. Gidip o adrenalini yaşamadan yorum yapmak zor. Yolunuz düşerse mutlaka Superman’e binmelisiniz.

Horrorwood – Taiwan

Hollywood sinemasının korku filmlerini bir de siz yaşamak ister misiniz? Öyleyse sizi Horrorwood’a alalım. Ama korkudan ağlayıp sızlanıp bayılmak yok. Cesurum diyenler buyursun, zombi avına!

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

Türk Dağcı Hakan Coşkun Kırgızistan’da Kalp Krizi Geçirip Öldü 0 454

Foto: DHA

Kahramanmaraşlı dağcı Hakan Coşkun, Kırgızistan’da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı ve aynı zamanda eczacı olan Hakan Coşkun, 7 bin 10 metre yüksekliğindeki Khan Tengri dağına tırmanışının ardından dönüş sırasında aniden rahatsızlandı.

Yanındakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine karşın Coşkun, yaşamını yitirdi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Coşkun’un cenazesi, resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’ye gönderilecek.

1982’den Beri İtalya’da Bir Garajda Kalan Efsane Otomobil 0 407

BMW‘nin ürettiği en önemli otomobillerden biri olan M1’in örneklerinden biri 34 yıl sonra bir garajda bulundu.


İtalya’da bir garajda 1982’den beri el sürülmemiş bir BMW M1 bulundu. BMW’nin ürettiği ortadan motorlu bu otomobilde 1980 yılından kalma orijinal lastikler bulunuyor. 1980 yapımı 7,392 km’de olan otomobilin saat gibi çalışıyor.


Parlak kırmızı renkteki M1’in kolayca restore edilebileceği belirtilirken, yalnızca 453 adet üretilen bu özel otomobilin daha sonra açık arttırmada satılması planlanıyor.


Aracın kaputunun altında 3,5 lt’lik 6 silindirli benzinli bir motor görev yapıyor.

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: