Bu Yaz Gidilebilecek En İyi 5 Plaj 0 255

2014 yaz sezonunun açılmasına 3 aydan daha az bir süre kaldı ve tatillerini Türkiye plajlarında geçirmek isteyenler şimdiden planlarını yapmaya başladı. Yaz aylarında Türkiye’de gidilebilecek plaj sayısı çok fazla ve seçim yapması zor. Ama ben kendi gözlemlerimden yararlanarak 2014’te güzel vakit geçirip denizin keyfini çıkarabileceğiniz 5 plajı kuzeyden başlayarak sıralayacağım.

Ören / Burhaniye / Balıkesir

Ege Denizinin kuzeyinde yer alan en güzel plajlarından biri olan Ören’de, beyaz kum, geniş plaj ve Türkiye’de pek yaygın olmayan plaj kültürünün keyfini çıkarabilirsiniz. Plaj kültürü dediğim olguyu kapsayan şeyler ise plaj futbolu/voleybolu, plaj barları/büfeleri, jet ski ve benzeri su sporları yapabilme imkanı gibi bir çok şey. Aynı zamanda turistik bir bölge olan Ören’de her gün çeşitli aktiviteler yapılmakta.

 

Sarımsaklı / Ayvalık / Balıkesir

Türkiye haricinde dünya çapında da ünü olan Sarımsaklı Plajının yazları tıka basa olduğunu söyleyebiliriz. Ayvalığın güzel doğasına sahip bu plaja tatiliniz boyunca her gün gelip keyifle denize girebilmeniz mümkün. Bir çok olanağın olduğu plajda aynı Ören Plajındaki gibi giyinme kabinleri ve duşlar da bulunmakta. Sarımsaklı’nın ince kumlu plajı tercih sebebi.

 

Altınkum / Didim / Aydın

Didim’in Altınkum Plajı şehir merkezinde olması sebebiyle sezon boyu aşırı kalabalık oluyor. Üstelik Didim’in ılık denizi de, o sıcak havalarda serinlemenize yetmiyor. Ama yine de plaj eğlencesini seviyorsanız ve kalabalık hoşunuza gidiyorsa tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden birisi Altınkum plajıdır. Gecesi de gündüzünden daha güzeldir. Plajda akşamı yaptıysanız eğer, insanların yavaş yavaş kıyıdaki cafelere barlara ve alışveriş mağazalarına yöneldiğini görmeniz mümkün. Didim’in alternatif plajları da görülmeye değer, gitmişken Altınkum haricinde oralara da uğrayın derim.

Bodrum / Muğla

Bodrum Plajları arasında seçim yapmak zor. Geniş bir coğrafyası ve onlarca plajı olduğu için herhangi bir seçim yapmayacağım. Ancak Bodrum bildiğimiz gibi doğası sayesinde her yerinde denize girilebilecek bir yapıya sahip. Zaten tatilini Bodrum civarında geçirenler bunu çok daha iyi bilirler. Yolunuzun düşmesi gereken yerlerden biri de Bodrum.

Beach Park / Antalya

Antalya’nın en gözde plajı olan Beach Park, bir çekim merkezi. Antalya denince akla gelen ilk plaj. Merkezde bulunması, yazın kalacağınız yer için avantaj sağlayan bir etmen. Beach Park da Türkiye’de görülmesi gereken en büyük ve kalabalık plajlardan birisi.

Previous ArticleNext Article

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mavi Bayrakta Dünya Birincisi: Antalya 0 313

2005 yılında Türkiye’de bulunan 170 küsür mavi bayraklı plaj, son 10 yılda 2,5 kat artarak 436 plaja yükseldi. Türkiye bu 436 mavi bayraklı plajıyla dünya sıralamasında İspanya’dan sonra ikinci sırada yer aldı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın yeni açıkladığı verilere göre de bu plajların 200 tanesi Antalya‘da bulunuyor. Aynı zamanda mavi bayraklı marina sayısının da 6 olduğu Antalya, bu istatistiklerle Dünyada birinci sırada bulunuyor. Muhteşem koylara ve plajlara sahip Antalya bölgesi, her yıl Türkiye’nin bir numaralı turizm noktası olarak kendini dünyaya kabul ettirmiş. Dünya listesindeki mavi bayraklı plajların yarısından daha fazlası Antalya’da bulunduğu için bu bölgedeki plajlar aynı zamanda yüksek standartlara sahip oluyor.

Peki Mavi Bayrak Nedir?

Türkiye Çevre Eğitim Vakfına ait mavibayrak.org.tr adresinde belirtilen yazıyla;

“Mavi Bayrak, plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülüdür. Bu ödül;
· Deniz suyunun temizliğini,
· Çevre yönetimine önem verildiğini
· Çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinliklerin yapıldığını
· Plaj veya marinayı kullananların ihtiyaçlarına cevap verecek donanım ve güvenliğini garanti etmektedir. Bu nedenle bir marka veya “Eko-Label” özelliğini taşımaktadır.”

Türkiye’de Mavi Bayraklı Plajlar hangi illerde kaç tane bulunuyor?

1. Antalya – 200
2. Muğla – 95
3. İzmir – 45
4. Balıkesir – 29
5. Aydın – 26
6. Mersin – 11
7. Çanakkale – 8
8. İstanbul – 5
9. Ordu – 4
10. Yalova – 3
11. Tekirdağ – 2
12. Kocaeli – 2
13. Edirne – 1
14. Kırklareli – 1
15. Düzce – 1
16. Zonguldak – 1
17. Samsun – 1
18. Adana – 1

Kazandıran Online Tatil Alışverişi için: Bonusbay 0 160

Geçen gün internette dolaşırken ‘bonus dağıtan’ ilginç bir site ile karşılaştık. Bonusbay…  

Bonusbay, içerisinde hepimizin yakından tanıdığı ve sık sık online alışveriş yaptığı en iyi mağaza ve markaların bulunduğu tamamen ücretsiz bir sistem. Mağazalar bu sisteme özel indirim bonusları tanımlayıp, Bonusbay üzerinden yapacağınız her online alışverişinizde Sizlere kazanma fırsatı sunuyor. Daha da etkileyeceği olanı kazandığınız bu bonuslar da sonrasında ‘nakit para’ olarak hesabınıza yatıyor. Karlı gözüküyor değil mi?

Sizler de hemen kazanmaya başlamak için Bonusbay’e facebook kimliğinizle veya dilerseniz e-mail adresinizle de kolayca ve ücretsiz kayıt olabilir ve sonrasında da seyahat kategorisindeki Booking.com, Sun Express, Habitat, Hotels.com, eDreams gibi aradığınız tüm mağazalardan kazandıran online alışverişe başlayabilirsiniz. 

Düşünün ki, Bonusbay üzerinden, Booking.com’a tıklayıp, arkadaşlarınızla daha önce planladığınız 1260 TL lik Yunanistan gezisini satın aldığınızda, %4 bonus oranı ile 51,2 TL bonusunuz anında Bonusbay hesabınızda. Çok kolay, değil mi?

Giyim kuşamdan, dekorasyona, yeme-içmeden seyahate kadar tüm online alışverişlerinizi Bonusbay üzerinden yaptığınızda da ciddi bir miktarda birikecek bonuslarınızı düşünün. Aynı zamanda, biriken paralarınızı tek bir yerde harcamanız da gerekmiyor. Nakit paranız en az 30 TL olduğunda banka hesabınıza da yatırtabiliyorsunuz.

Siz de aşağıdaki videoyu izleyerek, Bonusbay ile her alışverişinizde kazanmanın ne kadar kolay olduğunu görebilir ve bu linten ücretsiz olarak katılabilirsiniz: http://www.bonusbay.com.tr/alisveris

Mutlu Alışverişler!


Bir boomads advertorial içeriğidir.
boomads_offer_client = “783ace33ecce43dd94c0846d2e704919″;
boomads_offer_id =”951”;

Popüler Başlıklar

%d blogcu bunu beğendi: